Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bármilyen apróságról van szó,...

Bármilyen apróságról van szó, ha olyanom van, nagyon hamar fel tusok idegesedni, és ez nem jó, mert rombolja az idegrendszer. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel...de nem tehetek róla:S

Én is szeretnék tenni ellene,tehát érdekelnek az infók:)

2010. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Alvás. Naponta legalább 7 órát kellene, ez alatt alváshiány van, ingerültséget okozhat.


Kávé. 3 csésze fölött torzítja a személyiséget, ezt sokan nem hiszik el, de jobb, ha tudod. Ha többet iszol, le kell egy kicsit jönni a kávéról, ami nagyon nehéz, de más megoldás nincs.


Cigi. Ha súlyosan függő vagy, akkor a nikotinmegvonás okozhatja az idegességedet, amúgy meg a nikotin fokozza a kávé hatását.


Sport. Ha folyamatosan ideges vagy, akkor szedhetsz enyhébb nyugtatót is, de semmi sem olyan hatásos, mint némi sport. Ajánlott uszodába járni, de egy szobabicikli se rossz, ha minden nap tekered. Ha az sincs, akkor is lehet súlyzózni. (Futni is lehet, de az egy kemény dolog szerintem, kezdőnek nem ajánlanám).


Zene. Munkába menetkor, munkából hazamenet, áruházi magányos sorbanálláskor, monoton munka közben és egyéb üres percekben jó zenét kell hallgatni. Ezt nem szabad lebecsülni, óriási különbségeket jelenthet az életed minőségében.


Tudatosság. 1) Száműzni a rossz gondolatokat. Mihelyt elkezdesz bosszankodni vagy dühöngeni valamin, erőnek erejével állítsd meg a hibás gondolatot. Gondolj gyorsan valami másra. Amikor lehiggadtál, visszatérhetsz a témára. Az ember ura a saját gondolatainak, az csak egy kényelmes hazugság, hogy "nem tehetek róla, ilyen a természetem". Nehéz rászokni, de egy idő után be lehet gyakorolni azt, hogy az ember egyszerűen nem hajlandó felbosszantani magát. 2) Múltban történt bosszúságokra nem gondolni. 3) A jövővel kapcsolatban nem aggódni. Munkaidőn kívül munkaidőre nem gondolni.


Bölcsesség. Olvasd el Marcus Aurelius-tól az "Elmélkedések"-et, és vedd komolyan a tartalmát.

2010. nov. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!