Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD-sok: ráment valami az...

ADHD-sok: ráment valami az állapototokra?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok: mondjuk a tanulmányok az állandó halogatásra, esetleg egy állás a feledékenyégre, kapcsolatok az impulzivitásra.

Nekem ment tönkre úgy egy nagyon jó kapcsolatom, hogy egyszerűen elfelejtettem visszaírni levelekre, és így elsikkadt.

Lehet, hogy a diplomám rámegy a halogatásra.

A munkám megtartását, ha lecsupaszítjuk, nagy részben a türelemnek köszönhetem.


máj. 27. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Az ADHD-nak semmi köze ahhoz, hogy visszaírsz-e a levelekre.


További jó halogatást és a körülmények hibáztatását.

máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

1#.


Ez nem kifogás, sem magyarázkodás, pusztán tény.


A legtöbb adhd-s nagyon nehezen tud barátságokat fenntartani.


Én is adhd-s vagyok, és igen, van, hogy napokra, hetekre eltünők. Mert egyszerűen nincs kedvem, türelmem, figyelmem sokszor az emberekhez, még azokhoz sem akiket imádok, szeretek. Sokszor nincs időérzékem sem. Egy új barátság elején működik a hiper fókusz, de amikor a kapcsolat átlép a megszokott, stabil, kiszámítható szakaszba, a dopaminlöket elmarad. A barátság fenntartása innentől tudatos energiabefektetést igényelne, ami a mindennapi teendők mellett nehezen megy.


Aki tényleg ismer pontosan tudja, hogy hullámvasúthoz lehet hasonlítani, van amikor baromi sok vagyok, máskor meg totálisan túl töltődnek bennem a dolgok és társas kimerültség űt be.


Igen, egy adhd-s rengeteget halogat,semmi köze az akaraterőhöz vagy a lustasághoz. Míg a neurotipikus (átlagos működésű) emberek azért halogatnak, mert egy feladat kellemetlen vagy unalmas, az ADHD-sok azért, mert az agyuk biológiailag képtelen elindítani a folyamatot. Ez egy neurobiológiai elakadás, amit a pszichológia végrehajtó funkciók zavarának nevez.

Nap estig lehetne sorolni a dolgokat. Könnyű kívülről ítélkezni neurotipikusként egy neurodivergens felett.

máj. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1: fogalmam sincs, mi szükség volt erre a bántalmazó hozzászólásra, különösen, hogy a kérdés nem téged szólított meg. A körülményeket nem tudom, hol hibáztattam a szövegben, felnőtt emberként felelősséget vállalok a tetteimért és a viselkedésemért, ettől még a tény tény marad, és ahogy a 1-es írta, bizony kapcsolódik a kettő.
máj. 28. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Bántalmazó hozzászólás? Annyira különleges kis hópihe vagy, hogy téged már egy hozzászólás is tud bántalmazni.
jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hópihe, vagy lehet, hogy valaki szerint igen, az ő dolga.

Igen, bántalmazó a hozzászólás, de ebből nem következik, hogy engem személy szerint bánt.

Nem tudom, mennyire vagyok különleges, ezt nem az én dolgom megítélni.

jún. 5. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ADHD-s vagyok, és a Kérdező tévedett annyiban, hogy az a személy nem bántalmazó volt, csak arrogáns, kötekedő. Eleve ezért írt, hogy kinyíljon a bicska a zsebekben, aztán még be is szóljon. Ezek ezt élvezik. Egy troll.


Amúgy persze a szokásos problémák. A legnagyobb a halogatás és az impulzivitás.

jún. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6: igen, így is mondhatjuk, ingerküszöb kérdése. De csak a kommentre gondoltam, nem a személyre, őt nem ismerem. Az én mércém szerint az volt, függetlenül attól, hogy engem nem bántott meg. Na mindegy.
jún. 12. 17:57

Kapcsolódó kérdések:

Felnőttkori adhd diagnosztizálása és gyógyszerezése?

Hogyan működik ez, hogy megvizsgálják? A gyógyszerek használnak, amiket ezekre felírnak? Semmelweis egyetemre megyek majd jövő hónapban.

Nemrég kaptam autizmus és ADHD diagnózist. Lehet ennek köze ahhoz, hogy meg vagyok akadva az életben?

Értem ez alatt, hogy 28 évesen anyámmal élek, csak részmunkaidős állásom volt eddig (jelenleg nincs), az alapszakos tanulmányaimat sokáig húztam, és úgy általában véve önállótlan vagyok, gyakran apró dolgokhoz sincs motivációm.

Sürgős: mitől függ, hogy megadják-e a pluszpontot felnőttkori ADHD-diagnózisra az egyetemi felvételin?

A tapasztalataitok érdekelnének azzal kapcsolatban, hogy az ELTE GYOPSZ (Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat) milyen ADHD-s szakvéleményre ad vagy nem ad felvételi többletpontot. Milyen szakvéleményt fogadtak el, milyen indokkal utasítottak el másokat?...

Autistaként milyen megküzdési stratégiátok vannak?

Olvasgattam az autizmusról, mert egy érdekes dolog, valaki egyetemet végzett, valaki meg konkrétan segítségre szorul. Mentális betegségek, az agy működése mindig érdekelt. De amikor az autizmusról olvastam egy az egyben mintha engem írtak volna le. Eddig csak úgy...

Borderline személyiségzavar, mit tegyek? Melyik gyógyszer lenne a legjobb?

Helló! Már 2-éve járok pszichiáterhez, elsősorban az ADHD-m miatt mentem oda, de aztán bipoláris zavart állapított meg, és most 2-hónapja végül Borderline- személyiségzavart, amiben már biztos is. Tehát Borderline-van és ADHD. Az ADHD-ra eddig szedtem Ritalint és...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!