Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolkodom mindig ezen?

Miért gondolkodom mindig ezen?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2-3 évben rengeteget (naponta) töprengek azon, hogy mi lesz ha a szüleim, szeretteim egyszer meghalnak. Előre félek attól a szomorúságtól, ami majd akkor vár rám. Már most félek, sőt rettegek tőle! Már rég nem élek velük, párommal élek 4 éve, mégis naponta ezen pánikolok. Tudom, hogy ez nem normális, de nem tudok ellene mit tenni:( Nagyon rossz érzés. Segítsetek! 24/L
2010. dec. 1. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt legkönnyebben terápiával tudhatod meg.
2010. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék terápiákra járni, de ha nem fog javulni, biztos felkeresek egy orvost, mert ezt már nem bírom! A páromnak nem merem elmondani, mert hülyének nézne!
2010. dec. 1. 18:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Az orvos is azt fogja tanácsolni, ha az okát szeretnéd tudni, mint az előző. Vagy rosszabb esetben csak gyógyszert kapsz, ami pillanatnyilag jó, de a probléma alapja megmarad.
2010. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyámnál volt folyamatosan olyan érzésem, hogy mi lesz, ha szegényke egyszer meg fog halni. Szinte napi gondolatom volt. Amikor meghalt, nagyon bántott, hogy amíg élt, nem annak örültem, hogy velem van, hanem azon aggódtam, hogy mi lesz, ha meghal :(

Nem tudom, hogy lehetne ezt kezelni, én ebből tanultam, most macskáim vannak, de náluk már nem azon gondolkodok mi lesz, ha meghalnak.

2010. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. dec. 1. 19:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Elég vicces gondolat,hogy a párod kiröhögne, vagy hülyének nézne.. Mégis mit gondolsz, miért él veled 4 éve? Vagy ezalatt a 4 év alatt csak a tökéletes és csodálatos egyedülálló oldaladat látta? Nem hinném! És mégis együtt vagytok.. Én a helyedben elgondolkoznék,hogy van valami összefüggés ebben :) Mellesleg én is gondolkoztam már ilyenen.. Én azon gondolkoztam,hogy milyen lenne, ha a szemem láttára ölnék meg az egyik bátyámat. A következtetés az volt,hogy inkább nem is gondolok többet erre.. Nem volt kellemes érzés, el tudom képzelni,mit érezhetsz. Ha van kedved, MSN-en, vagy Skype-on beszélhetünk a problémádról. Dobj egy üzenetet és meglátom, mit tehetek érted :)
2010. dec. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!