Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ilyen, mit tudok...

Miért vagyok ilyen, mit tudok ellene csinálni?

Figyelt kérdés

Sokszor azt érzem, senki se szeret, kivétel a szűk család. Még a párkapcsolatomban is naponta többször megfordul a fejemben, hogy valami mintha nem tetszene a páromnak, lehet, hogy tényleg van valami, vagy csak én képzelem be? Elvileg el akar venni feleségül. A barátokkal is azt érzem, hogy igazán nem vágynak a társaságomra, és ez mindig benne van a fejemben, amitől nem érzem magam annyira jól velük, de nem mutatom ki előttük.

Más tünetek miatt elkezdtem nemrég antidepresszánst szedni.


2010. dec. 3. 16:00
 1/2 tetris ***** válasza:

Semmi bajod nincs! Ha jól sejtem, akkor tizennyolc körüli lehetsz. Amit érzel, az a személyiségfejlődésnek egy lépcsőfoka. Még nem vagy felnőtt, de már gyerek se vagy. Ez az időszak nagyon érzékennyé tesz, ezért látnak a kamaszok, a bakfisok ott is problémát, ahol nincs is.

Még nem kialakult az énképed, nem stabil az önértékelésed.

Ebből fakad a bizonytalanság, amit érzel.

Ami pozitívumot gondolsz magadról, abban könnyen még megingatható vagy.

Nagyon kevés olyan tinédzser van, akinek ne lennének önértékelési problémái.

Később jobb lesz, ha a személyiséged már stabilizálódott, és kinövöd a kamaszkori lelki nyavalyákat. Nyugi, no para!!

Nyugodtan merd elhinni, hogy értékes vagy, és szeretnek a barátaid is és a kedvesed is!

2010. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az hogy mi van Veled azt nem lehet ennyi alapján megmondani,de az bizonyos hogy nagyon nem lehetsz beteg .Azt kellene megvizsgálnod ,hogy nincs-e szervi oka a lelkiállapotváltozásodnak (orvos).Probàld megvizsgálni eleget alszol-e,ki vagy-e téve stressnek,ami visszatérö? Elegendö vitamint tartalmaz- táplalékod?stb.Sok sikert!
2010. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!