Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szociopaták tudják magukról,...

A szociopaták tudják magukról, hogy azok? Baj, ha megtudják magukról? Miért nincs fent a neten olyan kérdőív, amit kitöltve kiderülne az illetőről, hogy szociopata-e?

Figyelt kérdés
Depresszióra való hajlamra stb. találtam már önelemző kérdéssorokat, de szociopátiára vonatkozót még nem. Ha valaki tud ilyesmiről, akkor kérem linkelje nekem. Köszönöm.
2011. jan. 4. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
EQ-tesztekkel próbálkozhatsz, szerintem az is valami, egy magas eq-jú ember pl. kizárt hogy szociopata legyen.
2011. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tünetek vannak felsorolva, de a többségüket egy átlagember is beképzelheti magának.
2011. jan. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezért kéne valami teszt, biztosan van. Nem hiszem, hogy ezt nem lehet mérni.
2011. jan. 4. 16:46
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szociopata más néven antiszociális személyiségzavar. (rosszabb esetben pszichopata is)

Bűnözés, másoknak szándékos károkozás, kegyetlenség, manipuláció, kötődési képtelenség. Társadalom ellenesség. Ez mind jellemző rád?

Egyébként van rá teszt, de csak a pszichológus kezébe és nem önjellemzésre.

2011. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

nekem van egy hivatalos, bevált "tesztem"

felteszek neked egy kérdést, és válaszolnod kell rá.

a kérdés:


“Ez a történet egy lányról szól! Az édesanyja temetésén találkozik egy férfival, akit eddig nem ismert. Azt gondolta, ez a férfi lenyűgöző, Annyira hitt abban, hogy ő álmai hercege, hogy beleszeretett, de soha nem kérte el a telefonszámát és aztán…….. Néhány nappal késöbb a nő, megölte a nővérét!


válaszolj rá, és addig ne nézd meg, mit írtam lejjebb, amíg nem válaszoltál!!

de télleg!

ja, és csak egy választ adhatsz (azt, ami legelőször az eszedbe jut)

2011. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

ha a válaszod:

mert a nővérének viszonya volt a férfival

akkor nem vagy szociopata



de ha a válaszod:

mert a nő remélte, hogy a nővére temetésén ismét találkozik a férfival



akkor minden valszószínűséggel az vagy!



ezt vedd komolyan.

szerintem tudják magukról

a szociopaták tárgynak tekintik az embereket, és csak a saját érdekeiket tartják szem előtt. Ezért ha a 2. válsazt adtad, akkor 99% hogy az vagy.

2011. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezek szerint én nem vagyok az.:)

Azért érdekelt, mert már többször mondták rám általános és főleg középiskolás közösségemben, hogy az vagyok, pedig én semmit sem ártottam nekik, csak egyszerűen valamiért nem bírtam beilleszkedni. Talán azért, mert a közeledési stílusukat /lekezelő/ nem tartottam megfelelőnek. Így aztán soha sem ismerhettek meg (az osztálytársaim) középsuliban 5 év alatt, és szerintem dühítette őket, hogy nem törtem meg, a próbatételeikben, és azért illettek ezzel a jelzővel.

2011. jan. 5. 17:01
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak. Most már értem, hogy miért van, hogy sokszsor nem is érthető átlagember számára, hogy mit miért is követnek el.

Azért az már durva, hogy többszörösen vagy sikerül-vagy nem alapon képes a saját nővérét is megölni.

A többszörösent úgy értem, hogy

1. nem biztos, hogy eljön,

2. Nem biztos, hogy megadja a számát és így tovább.

Kösz a választ.

Egyébként te pszichológus/pszichiáter vagy?

2011. jan. 5. 17:14
 9/17 A kérdező kommentje:

Ja még kérdésem lenne ezzel a sztorival kapcsolatban. Ha a nő szociopata (azt olvastam bennük nincs félelem), akkor miért nem kérte el a férfi telefonszámát. Gondolom az ilyen nagy ő-vel való találkozásokkor az ő gyomruk nem szorul össze, mint az átlagemberé szokott...

A "hitt benne" azt jelenti gondolom, hogy igazából nem érezte a szerelmet.

2011. jan. 5. 17:31
 10/17 A kérdező kommentje:

18:16-nak.

Nem. Talán egyedül a manipuláló-képesség.

2011. jan. 5. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!