Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós? Mit gondoltok?

Depressziós? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm (16 éves) mostanában teljesen megváltozott. Olyan mintha nem is maga lenne. Semmihez nincsen kedve, mindig szomorú, alig beszél, sokszor olyan bambulós a tekintete. Abbahagyta a táncot, már gyógyúszni sem jár, csak zongorázik folyton. Igaz hogy 6 éves kora óta zongorázik, de régebben vidám darabokat is játszott mostanában csak szomorúakat. Ha beszél, folyton elvont dolgokat mond, nagyon feledékeny, nem figyel arra amit mondok. Mai tesiórán is kidobóztunk ő maradt utolsónak és ahelyett hogy futott volna megált a tesiterem közepén és hagyta hogy kidobják aztán ilyen furcsa tekintettel leült. Komolyan nem ismerek rá. Régebben határozott volt, mostanában viszont sokat rágódik a dolgokon. Ráadásul mostanában csak roszabb lett a helyzet mivel megismerkedett egy sokkal idősebb már-már férfival akinek szinte csak rossz tulajdonságai vannak és ezen vívódik folyton. A férfi szeretne tőle valamit ő viszont nem tudja mi legyen. A pasas alkoholista, sokszor bunkó és ez csak ront a helyzeten. Sokszor beszélgetek vele, mindig csak róla tud beszélni, sokszor sír, mert nem hiszi el hogy szereti. Semmi önbizalma nincsen, sokszor fáradt, levert. Semmi sem érdekli. Mi lehet vele?
2011. jan. 12. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nő fel, "komolyodik", egyre jobban látja a világot maga körül, és esetleg, amit lát, az nem tetszik neki (a művészlelkek érzékenyebbek az átlagnál). Persze ennek a hosszútávú következménye lehet depresszió, ezért is jó tudni, hogy van mellette valaki, aki aggódik érte.
2011. jan. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 o.w.a. válasza:
Szerintem nagyon fontos, hogy ne ítéld el a viselkedését, hanem mindenképpen támogasd.Bár ezt is teszed, hiszen ezért írtál ide. Maradj ilyen jó barátnője, ez nagyon fontos!
2011. jan. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez átmeneti,legalábbis ebben reménykedek...

Jó dolog,hogy törődsz vele...

A beszélgetéseitek során azt kell elérned hogy nagyon megnyíljon,akkor talán találsz magyarázatot a viselkedésére.

Nekem is volt idő,amikor hasonlóan viselkedtem,ezért tökéletesen meg tudom érteni...:)

2011. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó szándékkal írva: picit rájátszottnak tűnik az egész, kicsit divat emo, szenvedjünk a világon dolog. Na persze ez is a kamaszkor része.
2011. febr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem emo. csak olyan szomorúnak tűnik...
2011. febr. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!