Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyilvános beszédre készülök,...

Nyilvános beszédre készülök, viszont gátlásos vagyok. Hogyan közdhetném le a görcsölést?

Figyelt kérdés

Ismerősök között tudom érvényesíteni az akaratom, felmerek szólalni, de Isten ments, hogy ki kelljen állnom közönség elé...

Az osztályban a "középmezőnyhöz" tartozom, többször mondták, hogy szép és értelmes vagyok, és ezt el is hiszem magamról.

Viszont ha kiállok és beszélnem kell, leblokkolok, remeg a hangom és egyszerűen csődtömeg vagyok. Nagyrészt azért, mert félek a "menők" véleményétől, pont ez az, ami miatt rosszul érzem magam, akármibe belekötnek, csak éljen...

Tudnátok tanácsot adni, hogy küzdhetném le ezt a feszengést?


2009. febr. 3. 16:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, kihagytam, hogy lány vagyok és gimis.
2009. febr. 3. 16:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van módod készíts ppt-t és a diákra tegyél fel mindent ami fontos. Aztán gyakorlod be, hogy ne tűnjön fel senkinek, hogy mi az amit olvasol és mi az amit megtanultál. Biztos odalesznek a gyönyörűségtől.


Persze nem tudom pontosan milyen szereplésrte gondoltál .ez csak egy ötlet.

2009. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás, ha a hallgatóság feje helyére káposztát képzelsz, nem pedig élő, vizslató tekinteteket. gondolj arra, hogy úgyse égsz be, mert más se tartaná meg jobban helyetted az előadást (gondolom ez valamiféle tanulmányi kiselőadás az osztály előtt).

még valamit megnyugtatásul: én azt tapasztaltam magamból kiindulva, meg mások unott arckifejezését látva, ha valaki előadást tart, hogy ezekre a kiselőadásokra az hallgatóság nagy része oda se figyel. se rád, de a mondandódra. én mindig arra gondolok, ha kiselőadok, hogy a beégés vszínősége minimális, épp ezért.

2009. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szónoklatot kell mondanom. Sajnos elég izgulós vagyok, habár a spotán szereplések jól mennek, itt meg sajnos van időm rágörcsölni... :/

Beképzelem magamnak, és meg is történik... Nehéz leküzdenem.

Köszönöm a válaszokat!

2009. febr. 3. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!