Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik pánikolnak, szoronganak...

Akik pánikolnak, szoronganak és szorít a torkuk és egyéb tüneteik vannak azokat csak beképzelik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 16:00
 1/4 tetris ***** válasza:

A pánikbetegek ezeket a tüneteket ténylegesen érzik is. A gond ott van, hogy ennek nem szervi, fizikai oka van, hanem csak az agyuk generálja tévesen ezt az érzést.

Vagyis példaként: nem kapnak szívinfarktust, de olyan érzetük van,hogy na, most azonnal végük van. Ténylegesen érzik a szívtáji szorítást, izzadnak, kapkodják a levegőt. Közben meg a szívüknek nincs is semmi baja. Esetleg egy kicsit gyorsabban ver. De csak ennyi.

Kegyetlen betegség a pánikszindróma, mert a beteg érzi a tüneteket, szenved tőlük, közben meg nincs is ott semmi betegség.

2011. jan. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is.Lehet h elkezd fájni a hasuk és még ha rástresszelnek még roszabb lesz holott már rg elmulott volna,vagy elkezd szúrni a sziv,lehet csak beszorult a levegő és avval h még ráparáz valaki annál roszabb lesz.

A legjobb megprobálni megynugodni,ezen a ponton kell átesni.Persze nem szabad mindent arra fogni h pánikol valaki,mert tényleg lehet baja bárkinek.DE az tuti hogyha nem tud valaki uralkodni magán és mondjuk szaporábban kezd lélegezni mert ugyárzi nem kap levegőt,avval csak ront a helyzeten.Nekem volt már olyan h buszon megféjdult a gyomrom és megprobáltam nem gondolni rá és elkezdtem beszélgetni ismerösökkel és lehiggadtam és el is mult.Mindenkinek magában kell legyözni ezeket a dolgokat.

az tuti h nem szabad mindjárt minden kis dolgonál megijedni és a legroszabbra gondolni.1,bekattanhat az ember 2,állando idegességben él.Sokszor akr egy kis sziv szurásnál egy beszorult levegő van ami hamar kijön ha nem stresszelsz rá és nem veszed még szaporábba a levegőt de mással is ugyanez a helyzet.

2011. jan. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehogy azt hidd, hogy nincs betegség.

Kétszer is volt, hogy pánikroham alatt elájultam, mert nem kaptam levegőt, lélegeztem volna, de nem ment.

Ez egy tényleges tünet.


A heves szívdobogás sem gyerekjáték, azt sem csak beképzeli a "beteg".

Addig OK, hogy elsősorban a fejben kezdődik.


A test ezeket a tüneteket tényleg képes produkálni. Velem előfordult, hogy stresszhelyzetben (vizsgák, szervezési gondok, stb, nagyon nem szívesen jártam be), minden nap belázasodtam. Hiába tudtam, hogy az elmém tiltakozik csak a kialakult helyzet ellen, attól még a lázmérő estéről estére 38,5-39 fokos lázat mutatott.

2011. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért ájultál el , mert a helytelen légzésed miatt a véredben lecsökkent a széndioxid szint. A nyugalmi légzés mindig hasi , gondolom te keményen tüdőztél.
2011. jan. 25. 16:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!