Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség pszichiáter/psz...

Mi a különbség pszichiáter/pszichologus között? Jártok valamelyikhez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsére eddig egyikre se volt szükségem, de a pszihiáter az orvos és gyógyszeresen is gyógyít, a pszihológus az bölcsész és csak beszélget veled
2011. jan. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A klinikai szakpszichológus viszont fel tud állítani egy nagyon pontos diagnózist, azt hiszem ez lenne az alap, de sajnos a pszichiáterem nem küldött kivizsgálásra, és mástól is hallom, hogy nem vizsgálták ki, csak néhány perces beszélgetés alapján kaptak gyógyszert.
2011. jan. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

A pszichiáter orvos, aki azt hiszi hogy az orvosi diplomája elég ahhoz hogy 5 perces beszélgetés után diagnózist állítson fel rólad és rászoktasson gyógyszerekre, amikről csak nagyon nagy megpróbáltatások árán tudsz lejönni.


A pszichológus bölcsész, akit érdekel a bajod, és tudja hogy naiv gondolat az hogy bogyóktól majd megoldódnak a lelki problémáid. Mindenképpen pszichológust javasolnék, ha nem csak tüneti kezelésre vágysz, hanem hosszútávú javulásra!

2011. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó hozzászóló!

Te úgy írsz, hogy valamennyi pszichiáter ilyen, meg olyan rossz, és azt hiszi magáról, ellenben minden pszichológus hiper szuper, és tízszer többet érnek, mint a pszichiáterek. Gondolom, te is tisztában vagy vele, hogy ez képtelenség. Jó pap is van, meg gyerekmolesztáló pap is. A pszichológus beszélhet amennyit csak akar, de gyógyszert csak a pszichiáter adhat. Anélkül a gyógyulás csak ideiglenes lehet, és sokáig tarthat.

2011. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó hozzászóló!

Ha értenél hozzá tudnád hogy pont a pszichiáter gyógyszeres megoldása az ami csak tüneti kezelés, ellenben egy mély pszichoterápia megoldja a gondokat (általában).

2011. jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A 72 százalékos vagyok. Eddig nagyon tiszteletem a pszichiátereket, a pánikbetegségemre elég is volt a gyógyszer, most viszont nem elég, és nem foglalkozik velem az orvos,nem vizsgál ki. Ezért magam mentem pszichológushoz, aki egyből terápiára küldött. Van sajnos igazság abban, amit sokan mondanak. De mindenhol azt olvasni, hogy a betegségekben gyógyszeres és terápiás kezelés egyaránt kell, így a legbiztosabb és legtartósabb a gyógyulás. Együtt kéne működni a pszichológusnak és pszichiátereknek, nem értem miért nem ez a rendszer.
2011. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, 72%-osnak teljes mértékbe igazat adok
2011. jan. 27. 17:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem értek hozzá, hiszen csak egyetlen esetben lettem depressziós, és pánikos. Elmentem psziciáterhez, aki írt gyógyszert, és terápiát is. Úgy érzem, hogy kigyógyultam belőle, már 6 éve. Nyilván nem tudhatok az egészről annyit, mint akinek felírták a gyógyszert, de rosszat ( mert elhallgatott dolgokat), meg nem is szedte rendszeresen, és már 10 éve nem akar javulni. No ők az igazi szakértők. Én meg köszönöm jól vagyok.
2011. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hát ez akkora hülyeség, hogy olyat még kitalálni is nehéz. Ha te is 13 évig gályáztál volna az egyetemen, tudnád, hogy a könnyű esetekben tökéletesen elég 5 perc ahhoz, hogy a jól megérdemelt orvosi diplomámmal felállítsak egy diagnózist.

Másodszor, a gyógyszerek nem csak ideiglenes javulást nyújtanak 1-2 kivétellel. Azért engedik hogy felírjuk és alkalmazzuk őket, mert kivizsgálták a hatóanyagok szervezetre gyakorolt hatását.

Harmadszor, a pszichológus és a pszichiáter két nagyon különböző dolog, hiába a hasonló név, mást takar.

Pszichológus = "psycho = lélek"

Pszichiáter = "psyche = elme"

Vagyis a pszichológus a lelkeddel foglalkozik, a pszichiáter pedig a fizikai valóddal, az agyaddal.

A gyógyítás módja is eltér, de a hatékony gyógyuláshoz mindkét szakemberre szükség van.

Én pl. hiába írok fel napi 500mg antidepresszánst valakinek, ha az illető VALÓDI depresszióban szenved, ez nem fog végleges eredményt nyújtani, csak a tüneteket szünteti meg.

Összegezve:

A pszichiáter gyógyszerez, a pszihológussal közösen diagnózist állít fel, és a betegség központi okát próbálja megszüntetni. Hosszú távon a komolyabb pszichés rendellenességekkel szemben hatékonyabb megoldás.

A pszichológus a lelkeddel foglalkozik, a pszichiáterrel közösen diagnózist állít fel, és a betegség lelki okát próbálja megszüntetni. Hosszú távon enyhébb pszichés bajra hatékonyabb megoldás.



Tehát, ha Józsika elhagyott, akkor a pszichológus a te embered.

Ha skizofrén, esetleg paranoid vagy, akkor a pszichiáterhez fordulj.

2018. júl. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!