Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangulatingadozások, letargia...

Hangulatingadozások, letargia majd örömmámor. A semmitől!?

Figyelt kérdés

Ilyen legútóbb még 2 éve volt, kb. félévig. Szerintem a fősuli miatt.

Majd jöttek bulik, csajozási lehetőségek, majdnem lett is eredménye, és tökéletesen elmúlt.

Most valahogy megint előjött. Baj az, ha sokan vannak a metrón, baj az ha nem. Idegeskedek, agyalok, örlődök.

Aztán meg magától beindul valami örömmámor. Ez mi??


2011. febr. 9. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mániás depresszió a neve, gyógyszerrel kezelhető, de inkább kerüld el...
2011. febr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ez mi??"


Szerintem az, hogy fiatal vagy, bizonytalan, és "egyszer fent, egyszer lent" az életed: ha van barátnőd, örülsz, ha nincs barátnőd, magad alatt vagy, ha levizsgáztál, örülsz, ha már hónapok óta nincs visszajelzés a tanulásod hatékonyságáról (szorgalmi időszak közepén), akkor elveszted a biztonságérzetedet és aggódsz. Kb. mindenki így van ezzel. Orvoshoz csak akkor kell menni, ha a rádtörő "letargia" miatt (bármit is értesz ezen) nem tudsz tanulni, vizsgákról csúszol le vagy egyéb konkrét károkat szenvedsz el, mert akkor valóságos problémával állsz szemben.

2011. febr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

ma 23:45


Szerintem csak orvos tud "mániás depressziót" diagnosztizálni. Ott egyébként nem "letargia és örömmámor" váltakozik, hanem mánia és depresszió.


Ha a gyk válaszolóin múlna, az egész emberiség mániás depressziós, skizofrén és pszichopata lenne.

2011. febr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát még ilyen nem történt, hogy lecsúsztam volna valami fontosról emiatt :)

csakhát igen, ha az ember nem találja meg az örömforrását, akkor ez történik... ezen nem tud orvos segiteni

2011. febr. 10. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:
23.59, pontosan egyetértek. :D
2011. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!