Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Játék függő vagyok? Túl rövid

Játék függő vagyok? Túl rövid

Figyelt kérdés

Van egy játék, World of Warcraftnak hívják.

Én egy 21 éves átlagos fiú vagyok, van barátnőm, járunk bulizni, egyetemre járok.


Van ez a játék amivel régen játszottam kb 15 éves koromban kezdtem és 19 évesen hagytam abba. Néha vissza vissza térek rá ilyen 1-2 hónapokra aztán abba hagyom. De amikor elkezd hiányozni olyan iszonyú késztetést érzek arra hogy feltegyem újra és játszak vele mintha ez lenne a világon alegfontosabb dolog. Amikor a játékra gondolok, a régi időkre amikor sokat játszottam vele, akkor mindig izgatott leszek mint egy kisgyerek és alig várom hogy végre vissza mehessek a kis biztonságos világomba. Amikor játszok biztonságban érzem magam, feltöltődök energiával mert annyira jól esik a szörnyeket megölni meg sok hülyeséget...magamban tudom hogy ez egy hülyeség de mégis hiányzik és legszívesebben itt a gép előtt ülnék egész nap.


Szóval függő vagyok? :)


2011. márc. 2. 13:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Ciki ez szerinteketek hogy 21 évesen még vissza vissza térek játszani? Valamiért nekem jól esik...de csak ez az 1 játék.
2011. márc. 2. 13:30
 2/3 anonim ***** válasza:

Hi!


Sztem valószínű, hogy "függő" vagy, ezek alapján. Azonban fontos kérdés, hogy ez a függőség patológiás-e, vagy sem. Jelenleg, tudtommal, nincsenek megbízható kritériumai a computer játék függőségnek, de még ha volnának is, egy fórumon ezt aligha lehetne eldönteni.

Ha aggaszt a téma, akkor érdemes szakemberhez fordulni.


Annál is inkább, mert a játékok kapcsán elkülöníthető egy olyan játékos réteg, akik nagyon foglalkoznak a játékkal, de klinikai értelemben nem függők. Ilyen az pl., ha valaki nem tud meglenni sportolás nélkül.

A két csoport között fontos különbség, hogy a klinikai értelemben vett függőség olyannyira akadályoz egy vagy több területet az életvitelben, ami miatt az ember fontos feladatait nem tudja ellátni és/vagy fontos emberi kapcsolatai mennek tönkre.

Ellenben a függőség olyan, biztosnak vélt "tünetei", mint amikor a játék megvonása után az ember hatalmas késztetést érez a játékra, vagy amikor az ember gondolatait kitölti a játék, mindkét csoportban megjelenhetnek.


Egy szakember tudja, mi számít klinikai értelemben romlásnak az életvitel terén, így érdemes egyet megkérdezni. Annál is inkább, mert neki olyasmiket is elmondhatsz, amit mondjuk itt szégyellnél, és az bizony fontos lehet ennek eldöntésében.

2011. márc. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem egyáltalán nem vagy az
2011. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!