Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki otthoni jóga?

Valaki otthoni jóga?

Figyelt kérdés
Szeretnék jógázni,de nem tudom hogy kell.Otthon szeretném elsajátítani nem pedig tanfolyamon vagy társaságban!Valaki segítsen!web oldal,leírás a jógáról.bármi jöhet:)
2011. márc. 5. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
én először eljártam csoportba,ott elsajátítottam pár dolgot utána már könnyen ment itthon.Minden reggel van jóga fél óra a fem3 on
2011. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokféle jógát kipróbáltam profi szakemberekkel is (igazi buddhista szerzetesekkel) de nekem az itthoni és a "spontán megfigyeléses" vált be és nagyon jól hasznosult.....

Ha bánt vmi vagy nem hagy nyugodni egy érzés, leülök és meditálok rajta, sokszor órák hosszat is, és sok-sok szituációt elképzelek, pl. milyen esélyeim lennének, de fontos, illúziók nélkül lássuk a dolgot, és az önértékelésünk jó legyen, ne legyenek kissebbségi vagy hatalmi komplexusok.......ez nagyon bevált, utána teljesen megnyugodtam és elszállt minden negatív érzelem.

Pl. megértettem egy félresikerült párkapcsolatnál, mindegy, én hogy cselekszem, mit teszek, a lelkemet is odaadhattam volna, nem lett volna jobb, így bölcs dolog volt kilépni belőle, még akkor is, hogy nagyon szerelmes voltam, de nem lett volna jövője....miután több órát meditáltam rajta, ami átment buddhista jogába is, meghoztam a helyes döntést amit azóta se bánok. Több más esetem is volt, amikor szintén használtam a meditációt és a jógát, ezek akkor a leghatásosabbak, ha gyötör vmi rossz érzés, mert ezt minnél hamarabb rendezni kell.....

2011. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok....Én a beleélést és az átélést használom a meditáció alatt, reálisan illúziók nélkül, a meditációt ötvözve a mélyebb jógi állapottal......

de ha te igazi jógát akarsz....hát hogy őszinte legyek én külföldön Hamburgban és Berlinben tapasztaltam meg az ottani buddhista centrumokban, ott valóban nagymesterek voltak, akik mellett sokat fejlődtem de ehhez kinn kell élni....az előadásaik esténként vannak 6-7 órától 9ig én heetente 2x-3x jártam hozzájuk....

itt Magyaro-on ennek nincs kultúrája, legalábbis olyan nincs, mint amit külföldön megtapasztaltam.....esetleg vmi hasonló utánzat amit külföldről majmolnak

2011. márc. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A "spontán megfigyeléses" is sokat segít, sokszor látok pl. az utcán embereket és helyzeteket és otthon meditálok erről, megpróbálom a mélyebb gyökerekig megérteni, miért történt az, ami történt....ha sok ilyenhelyzetet végig elemzel, egy idő után sokkal jobban érted majd a dolgok és kapcsolatok működését és felismered a saját hibáidat is
2011. márc. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Vedd meg a Libriben: Selvarajan Yesudian: Sport és Jóga c.könyvét!

Ott mindenre választ kapsz!!!

Kb.2000 Ft körül van

2011. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem nem lehet könyvből, vagy dvdről megtanulni jógázni. kell valaki, aki megmutatja, hogyan helyes a póz, ezért legalább egy kezdő tanfolyamot érdemes elvégezni, utána már lehet valamennyire haladni vele egyedül is.
2011. jún. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!