Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék csinálni magammal?

Mit tudnék csinálni magammal?

Figyelt kérdés

Már van pár éve, hogy a családban haszontalannak érzem magam és sokat is sírok,mert szánalmasnak tartom magam. Mostanában vagdosom magam (de nem olyan dúrván inkább csak karcolgatom a kezem). Volt olyan is, hogy legszívesebben meghaltam volna és már folytogattam is magam, de tudtam, hogy ezzel mindenkinek csak ártanék ezért az öngyilkosságot lőttem. De egyre sz*rabb lesz az életem, mert úgy érzem én csak 2. vagyok a családban a bátyám után. Én vagyok a legrosszabb tanuló is... és a bátyámat szószerint elkényeztetik rám meg sz*rnak a szüleim. Jó persze nem úgy, hogy k***tul nem érdeklem őket hanem néha mint ha ott se lennék...:( És egyre roszabb. És mindig dühös vagyok. Van, hogy dührohamot kapok ha valamiért felhúzom magam és utána meg csak sírok. Nagyon fiatal vagyok ezért szeretnék csinálni valami olyan tevékenységet amivel lefezethetem a dühömet. Amikor dűhös vagyok nagyon figyázni kell velem. Volt olyan amikor széttéptem a fizika füzetem és olyan is amikor elkezdtem tépni a pólómat...és eléggé megilyedtem saját magamtól. Segítsetek! Mit tehetnék, hogy ne legyek idegbeteg? Köszi a válaszokat előre is.

14/l


2011. márc. 14. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem vagyok szakértő. 16 éves fiú vagyok. úgy gondolom hogy a vagdosást mindeféle képpen hagyd abba. nekem is volt ilyen érzésem amikor megszületett a kistestvérem. olyan mintha lesza*tak volna. Neked báttyád van kissé más a helyzet. én azt mondanám hogy kicsit önbizalom hiányod van. szerintem menj el jógázni vagy táncolni. vagy próbálj ki minnél több dolgot amit úgy gondolod hogy jól megy. pszichológust is látogathatsz, bár én nem szeretem őket, néha adnak jó tanácsot. a tanulással én úgy vagyok hogy volt egy időszak amikor jó tanuló voltam, aztán pedig most nem régiben jöttek a rossz jegyek stb. de megembereltem magam és sikerült rávennem magam hogy mindennap leüljek egy órát tanulni. nekem ennyi elég. másnak több is kell. az majd elválik. a lényeg hogy próbálj nyugott lenni, jó térsaságban barátokkal. ne gubbassz otthon a gép előtt :) én 10 éve sportolok és nagyon jót tesz :) de amúgy meg is beszélheted a szüleiddel nem? lehet utána máshogy tekitenek majd rád :)
2011. márc. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mostanában vagdosod magad. "(de nem olyan dúrván inkább csak karcolgatom a kezem)."

figyelemre vágysz? más módja is van.

Azt ahogy fojtogatod magad azt megnéztem volna :D:D

"széttéptem a fizika füzetem és olyan is amikor elkezdtem tépni a pólómat" hú de vad xD

UNATKOZÓ KISLÁNY VAGY, NÉZZ TÜKÖRBE ÉS TALÁN FEL KÉNE NŐNI!

Egyébként pszichológushoz mehetnél minél hamarabb

2011. márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MarlaSinger ***** válasza:

Szia,


amit asrác írt fent, nagyon okos.Próbáld lekötni magad sporttal, és érdemben, valóban kommunikálni a családod többi tagjával. Ez meglehetősen nehéz. Érdemes lenne pszichológus, de inkább pszichiáter segítségáét is kérni.

Ha meg tudod beszélni a szüleiddel, olyan orvost keress fel, akinek magánrendelése is van. A neten rákeresve sokat találhatsz, de ajánlhatok is.

Ez az önsértés pedig amit csinálsz DSH-"paraszuicidium".

Már csak azokból is következik, amit itt néhány sorban leírtál.

Szóval a legjobb, amit tehetsz-szerintem-: sportolj, és keress fel egy pszichoterapeutát, ő fog neked és a családodnak érdemben segíteni, utat mutatni az életvezetésedhez, hogy jól érezd magad.

2011. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az első válaszoló vagyok:

a 2. válaszolóval ne foglalkozz, sajnos ilyen emberek is vannak...:)

2011. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem nekem van szükségem segítségre, én nem tépkedem a pólómat. Az igazság sokszor csúnyán hangzik ugye(?)
2011. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MarlaSinger ***** válasza:

Az igazság az, hogy mindannyian, a kérdezők és a válaszolók is kerülhetnek életkortól függetlenül nehéz élethelyzetbe, ahol nem találja a kérdéseire a helyes választ, a kiutat az érzések káoszából. Egészen biztos vagyok benne, hogy bárkinél lenne mit boncolgatni.

Ha vki bajban van ez egyáltalán nem szégyen, még előny is, vagy "jó a rosszban", ha önmagára ismer, felismeri önmaga hibáit, esetleg hiányosságait.

2011. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

első nagyon köszönöm : ) ez nagyon hasznos tanácsokkal látott el :)

második... te nagyon el lehetsz kényeztetve mert nem élted ezt még át szerintem.. : )

harmadik Neked is köszönöm :) Sok hasznos dolgot tudtam meg tőled meg az elsőtől : )

utólsó Neked is köszönöm szépen : )

2011. márc. 15. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!