Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsek egy depresszív...

Hogyan segítsek egy depresszív tünetekkel rendelkező embernek, ha tudja, hogy segítségre és változtatásra szorulna, de nem akar érte tenni?

Figyelt kérdés
A férjemről van szó...:( Már a házasságom is rámegy lassan a kommunikáció hiányára és az érzelmei ki nem mutatására...
2011. ápr. 5. 16:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Illetve szeretne változtatni,tudja is,hogy kéne és azt is,hogy mit kéne tennie.Ehelyett ül a saját szaros gödrében a családja szomorúságára...Minden érzelmi segítséget megkap de a türelmemnek vége...
2011. ápr. 5. 16:24
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Először jó ha elfogadod, hogy TE semmit nem tudsz változtatni.Nem tudsz segíteni, nem tudod megváltoztatni. Csak ha ő is akarja. Ha pedig nemakarja, akkor el kéne gondolkodnod, hogy neked meddig jó ez.
2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hm...szeretjük egymást,és segíteni szeretnék.Előbb-utóbb csak tesz valamit...:(
2011. ápr. 5. 16:26
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyre több a veszekedés a milyensége miatt,állandó a feszültség és tudja,hogy ő a hibás.És van egy kisgyerek...emiatt aggódom.
2011. ápr. 5. 16:27
 5/18 anonim ***** válasza:

Vagy nem fog tenni semmit...

Figyelj nekem addig hiába mondták, hogy csinos vagyok amíg magam nem hittem el..Mióta rendet tettem magamban már elhiszem.

Ilyen egyszerű...Hiába mondod neki,támogatod, ha egyszerűen nem jut el az agyáig, persze segíteni lehet még rajta, de ha Ő saját magad nem kezd el másképp gondolkodni addig amiket te mondassz neki azok üres szavak lesznek számára. :S

Úgyhogy előszőr magában kéne rendet tenni valahogy.

2011. ápr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen,erre gondoltam,csak valahogy rá kéne vezetni,mert rossz nézni,hogy szenved,neki sem jó.Köszönöm a válaszaidat!
2011. ápr. 5. 16:30
 7/18 anonim ***** válasza:

Echard Tolle A most hatalma

ez egy könyv, ajánlom figyelmetekbe, de szerintem lelehet tölteni sima dokumentumfilmként valahol.

2011. ápr. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. ápr. 5. 16:33
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egy leírás miről is szól ez a könyv.

Csak figyelmesen kell elolvasni. Remélem sikerül Nektek! Sok szerencsét hozzá! Tudom, hogy segíteni akarsz rajta de neki is megkell próbálnia magán segíteni.

2011. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Olvastam én Robert Betzt,Louise L.Hayt...nekem használna.én fogékony vagyok,de ő az ajánlásomra azokat sem olvasta el,pedig itt vannak a polcon.Én elolvasom,a Scribd-en már meg is találtam!
2011. ápr. 5. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!