Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segített valakinek a depresszi...

Segített valakinek a depresszióján reflexológus?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az nem , de a pszichológus igen.
2011. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jah,én is elmentem egy pszichológushoz,már az első alkalommal elkezdett volna tömni nyugtatokkal.Mondtam is neki,kösz gyógyszert otthon is tudok bevenni,anélkül hogy hetente ide járjak 10ezrekért.Hagyd ezeket az álorvosokat,akiknek azért fizetsz,hogy begyógyszerezzenek.Járj el inkább jógázni.
2011. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyetlen rossz tapasztalatért, Kedves Előző, kár lenne egy ismeretlent eltéríteni attól, hogy megfelelő segítséget kérjen. Nem támadni akarlak, sajnálom, hogy rossz tapasztalatod volt.
2011. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmi gond,de mondjál akkor nekem légyszíves egy olyan pszichológust,aki nyugtató nélkül meggyógyítja az embereket.Én inkább ott hagytam,de a barátom az kemény gyógyszerfüggő lett,a sok Xanaxtól,30 évesen úgy remeg a keze,mint egy 90évesnek,és dadogva beszél.
2011. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én ezt egy nagyon sarkított véleménynek gondolom. Sokszor muszáj megtámogatni a terápiát gyógyszeres kezeléssel, hogy a tünetek enyhüljenek és egyáltalán el lehessen indulni a javulás irányába. Ha hallottál csak példaképpen endogén jellegű depresszióról vagy generalizált szorongásról, érted mire gondolok. Abban egyetértek, hogy sajnos több ember kap gyógyszeres kezelést, akinek elsősorban pszichoterápiára van szüksége, mint szükséges lenne, de Mo.-n most az a sajnálatos helyzet van, hogy TB alapon (a befekvős pszichoterápiás kórházon kívül) nem igazán lehet rendszeres terápiát találni.
2011. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Neked az a véleményed hogy muszáj,nekem pedig az hogy inkább az alternatív megoldást támogatom(mint pl.a jóga),lehet hogy azért mert a kábitószer osztályon dolgozom és sok drogost látok,nem azokról beszélek,akik kokaint,heroint szívnak,hanem akik nyugtatokkal kezdték,és hidd el,sosem fognak leszokni,tünetmentesek lehet hogy lesznek,de nem fognak leszokni.
2011. ápr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Releváns dolog, hogy nem csak benzodiazepinekkel (xanax, frontin) kezelnek mentális problémákat. Tudjuk, hogy léteznek hozzászokást nem okozó antidepresszánsok, szorongáscsökkentők. Mindennel vissza lehet élni. Úgy gondolom nem jó elrettenteni ilyen általánosító véleménnyel olyanokat, akiknek tényleg szüksége van gyógyszeres kezelésre és finoman kell bánni a tanácsadással ismeretlenül. Több terapeutát ismerek személyesen és hallomásból, akik csak indokolt esetben fordulnak gyógyszeres segítséghez. Magánterápiákban pedig inkább jellemző ez a tendencia.
2011. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem rettentek el senkit,rajtunk kívül más nem ír ide,és a kérdező sem egy pszichológus után érdeklődik.Az ő kérdésére válaszolva a reflexológust támogatom inkább,mint egy pszichológushoz...vagy egy jógát,ezért is írtam.
2011. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valahol mindkettőtökkel egyet értek. Az édesanyám az, aki súlyos depresszióban szenved, csak jött, mint a villámcsapás, semmi konkrét kiváltó oka nem volt.Rengeteg antidepresszánst és természetes gyógymódot kipróbáltunk, egyik sem volt jó. Most csak a frontint szedi, de az állapota egyre romlik. Ezért gondoltam, hogy talán a reflexológus segíthet.

Esetleg tudtok olyan magán intézményt, ahol bentmaradással tudnának neki terápiát folytatni? A tb. alapú kórház itt nálunk vidéken katasztrofális. Ott csak tovább romlana az állapota.

2011. ápr. 19. 19:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Hány éves az anyukád? Történt általános kivizsgálás?

Sovány, vagy nem? Gluténmentes diétát próbáltátok? Szed B komplexet?

2011. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!