Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne pánikoljak?

Mit tegyek, hogy ne pánikoljak?

Figyelt kérdés

Kb. 8 hónapja vagyok pánikbeteg.

Járok pszichológushoz, meg kapok gyógyszereket is.

Hol jobban vagyok, hol rosszabbul, mint a legelején.

Pánikolok, ha el kell hagynom a házat, ha sorban állok a boltba, ha tömegben vagyok, ha nyílt téren vagyok, utcán, ilyesmik. Szédülök, úgy érzem rögtön elájulok, kapaszkodót keresek....

Sokat olvastam már erről a témáról. Rengetegen azt javasolják, hogy erőltessük a dolgot. Vagyis tegyük azt, amitől félünk, küzdjük le.

Én már sokszor megtettem. Boltba járok minden nap, volt, hogy elutaztam a szomszéd városba ügyeket intézni.

DE nem megy!

Végig csinálom, közben pánikolok folyamatosan, alig várom, hogy újra itthon legyek. Aztán semmi nem változik.

Volt, hogy elmentem (többször), semmi nem volt, nem szorongtam, tök jó érzés volt. Feldobottan értem haza, hogy végre sikerült, talán most már lassan vége lesz, és újra úgy élhetek, mint régen. Aztán eltelik pár óra, vagy egy nap, és minden kezdődik előröl. És újra és újra.

Akkor most mit tegyek még?


2011. ápr. 19. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszert szedsz és mióta ?

Milyen napszakban veszed be ?

2011. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszert kaptál rá, akkor nem jót és váltani kell én is így jártam. A második gyógyszer szinte azonnal használt.
2011. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is sokáig voltak ilyen problémáim. Néha még most is furán érzem magam. De rengeteget segített az, hogy elmentem pénztárosnak egy hipermarketbe. Egyszerűen mintha kicseréltek volna. Egy idő után már örültem, hogy emberek közt lehetek. Most pultos vagyok, és magam is meglepődtem, hogy múlt szombaton, mikor dugig volt a szórakozóhely, tolongtak a pultnál, mert mindenki rendelni akart, én meg mosolyogva, pörögve, ide-oda táncikáltam. Jó, tényleg kérj másik gyógyszert, de hosszútávon magadnak tudod megoldani, hogy ne korlátozzon holmi vegyszer...
2011. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tudom hogy milyen érzés..De hidd el hogy lelehet győzni,én is így győztem le hogy belementem abba,amitől féltem!:) Nem szabad hagyni hogy eluralkodjon rajtunk a félelem,mert akkor annál rosszabb lesz.:(

Ráadásul én nem is szedtem gyógyert,pedig felírta az orvos.Néha még előjön a fura érzés,de tudom hogy csak ez betegség!:)Az a lényeg hogy sose hagyd el magad és ne engedd hogy az életedet uralja,ha érzed hogy előjön,tereld el a gondolataid,vagy kösd le magad,írd ki magadból vagy beszélgess valakivel erről.:)Te vagy az erősebb,ez csak egy betegség amit lelehet küzdeni.:)

2011. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!