Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem szervezettebbé...

Hogyan tegyem szervezettebbé az életemet? Hogyan szedjem rendbe a dolgaimat? (Folyt. Lenn)

Figyelt kérdés

Hogyan tegyem szervezettebbé az életemet?


Mostanra besokalltam saját magamtól...

Az alábbiak a problémáim:


1) Internet túlzott használata: sajnos azt nem tehetem meg hogy kikapcsoltatom itthon a neten, hiszen munkaeszközöm is. Ugyanakkor hiába szabom ki magamnak, hogy mit KELL mindenképpen elintéznem neten, még azután is fennmaradok neten, és észre se vettem, már el is repült az idő.


2) Halogatom a saját dolgaimat: ha valaki szívességet kér, azt megteszem időben és precízen. De a saját dolgaimat halogatom folyamatosan.


3) Nem tudom sokszor eldönteni, hogy hol is kezdjek hozzá és mihez: korábban elkezdtem azt, hogy egyszerre több dologgal is foglakozom (multitasking), de ez oda vezetett, hogy igazából nem tudtam minőségi munkát végezni, illetve egyszerre sok mindenbe belekezdtem, de hamarosan félbe is hagytam, mert feladtam. Ugyanakkor jött az újabb impulzus, hogy új dologba kezdek, ami persze szintén félbeszakadt. Így most itt van sok félbehagyott dolgom, aminek a gondolata is terhelő és nem tudom, hogy "takarítsam el" ezeket a "romokat", félbehagyott dolgaimat.


4)Vannak terveim, céljaim ... de azokkal sem haladok, csak sóvárgok, hogy milyen jó lesz, ha majd egyszer sikerül lérnem. Például vannak könyvek, amelyek valóban érdekelnek, illetve nyelvek, amelyeket szeretnék itthon tanulni - a könyvek most is itt vannak az asztalomon, illetve a nyelvtanuláshoz is összegyűjtöttem anyagokat, továbbá már tervezgettem is, hogy mit olvassak, mikor melyik anyagot tanuljam nyelvből, viszont amikor ténylegesen cselekednem kellene, akkor inkább keresek valami más teendőt, de utólag tudom, hogy az csak halogatás, kifogás. Utólag meg bánt, hogy elmennek a napok és szinte semmit nem olvastam, tanultam...


Mindezek miatt fáradtnak érzem magam szellemileg, káosz van a fejemben, nem tudva, mivel és hol kezdjem a dolgaim rendbe tételét. Ez miatt már nehezebben alszom is el, így már a pihenésemre is nagyban kihat, stb.


Mit tegyek, mivel és hogy kezdjem el helyrehozni az említett dolgaimat?


26/L


2011. ápr. 29. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szervezd! Nevetségesen hangzik, de nekem az vált be, hogy vasárnap este leültem és pontról pontra megterveztem a következő hetem. Mit csinálok, mettől meddig. Ennek a továbbfejlesztett változata, hogy a telefonba beírtam és beállítottam mindenhez emlékeztetőt. Így hét közben egyszerűen ezt kellett csak követni. Próbáld ki, hátha neked is bejön!
2011. ápr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van párod? Mert ha igen akkor ő talán segíthet neked. Arra gondolok, hogy figyelne rád és szólna, hogy most már el kell kezdeni dolgozni, nem netezni. Nálunk ez segít. Nekem barátnőm is pont ilyen, mint Te. Én szoktam szólni neki, hogy van más dolga is.


Vagy az is jó lenne, ha pl. a nyelvtanulásba más is bekapcsolódna. Ha ott van egy barátnőd kénytelen vagy a tanulásra koncentrálni (kivéve, ha ő nem gondolja komolyan). Szóval keress egy partnert.

De neten is lehet nyelvet tanulni. Én sokszor szoktam angol teszteket kitölteni csak úgy, mert szeretem. Meg ha angolul olvasok-szinte mindig- akkor is úgy érzem, hogy tettem valami hasznosat a szinten tartás érdekében.

2011. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
tűzz ki egy célt és valósítsd meg. ha eléred, érezni fogod, milyen az, amikor te kontrollálod a helyzetet és teljesíteni tudod, amit elvártál magadtól. ezt csak akaraterővel lehet megtenni, meg persze úgy hogy magad felé is szeretettel és tisztelettel fordulsz. ha már felismered mik a hibáid és le tudod írni, min szeretnél változtatni, az szerintem jó jel és biztos hogy sikerülni fog:)azonban sose törekedj a tökéletesre, mert akkor csak csalódnod kell. annyit várj el magadtól, amit meg is tudsz tenni, viszont figyelj oda, hogy ne okozz magadnak csalódást.
2011. máj. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!