Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADD, ADHD-s vagyok? (figyelemz...

ADD, ADHD-s vagyok? (figyelemzavar)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Attól félek, hogy ADD-m vagy ADHD-m van. Olvasgattam a tüneteket és nagyon sok igaz rám. :S


[link]


-nehézséget okoz a figyelmet megtartani, illetve egy dologra koncentrálni

Sokszor vagyok úgy, hogy megkérdezek egy tanárt valamiről ha nem értek valamit ő elkezdi magyarázni és kb. 10 sec múlva ha nem koncentrálok erősen akkor szinte nem is hallom, hogy mit mond. Vagy olyanok is szoktak lenni, hogy ha 1 órán át magyaráznak ragad le a szemem és csak erőfeszítéssel tudom nyitvatartani.


-hanyagolja a feladatait vagy folyamatosan tologatja, halogatja a feladatokat

Egyszerűen nem bírom megállni, sokszor tudom, hogy tanulni kéne meg, hogy megkéne csinálni x-y-t. De mégis mindig valami mást csinálok, az esetek után depressziós vagyok és közben is szarul érzem magam miatta de mégsem csinálom azt amit kéne. Egyfolytában halogatok mindent és csak akkor csinálom meg amikor már "élet-halál" függ tőle.


-gyakran követ el hanyagsági hibákat a feladatok elvegzésénél, olyannak tűnik, mint aki nem figyel egyáltalán, a felszólításra gyakran nem reagál


Hanyag vagyok és sokszor észre se veszem, hogy hozzámszóltak vagy csak kis késéssel.


-gyakran hagyja el dolgait (kulcs, telefon, kabát, tollak, könyvek stb.), feledékeny a mindennapi életben, ”szétszórt”

Gyerekkorban pl. állandóan elhagytam a pulóvereimet most is sokszor nem tudom mit hova tettem, feledékeny vagyok.


Egyéb: Aluszékony vagyok, hazafelemenet vagy akármikor nagyon könnyen félálomba merülök a buszon. Ha valamit sokáig olvasok szintén félálomba merülök.


Mit gondoltok, csak bemesélem magamnak és lusta vagyok, vagy érdemes diagnosztizáltatni magam?

Jól jönne egy jól megfontolt tanács mert nagyon rosszul esik a dolog, az egyetemen sem tudok rendesen teljesíteni, félek, hogy kifog hatni a karrieremre és nem fogom tudni az álmaimat megvalósítani.


Üdv.



2011. ápr. 30. 04:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy tesztből nem derül ki semmi. Menj el orvoshoz majd ő megmondja!!!
2011. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyanilyen vagyok. Járok pszichológushoz szorongás miatt. Anyukám küldött (ő akarta elsődlegesen én nem akartam)Azt mondta figyelmi zavar és gátoltság miatt nem tudtam lenyelvvizsgázni és ,hogy minden dolog elveszi v.eltudja venni a figyelmemet. Diagnosztizálni nem diganosztizáltattam magam. Minden ilyen és hasonló dologgal elmennék jó hosszú lenne a betegség lista. Ha nagyon zavar vizsgáltasd ki magad!
2011. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
28%

Hali!

Nekem is ADHD-t diagnosztizáltak úgy 6 éves koromban, 1. osztály... Na mármost én az alsó tagozatot úgy töltöttem az általános iskolában, hogy olvastam az órán, mivel mindig én voltam a leghamarabb kész az osztályban meg hasonlók, a tanár utált, sajnos a baráti köröm is szűk volt. Ekkor elvittek a szüleim kivizsgálásra, ahol különböző teszteket végeztek, és kiderült, hogy az IQ-m 137-es, ami azóta se változott( 18 éves koromban voltam menza teszten). Gyógyszert soha nem kaptam, gyerekkorban sztem fölösleges is, csak elfoglaltságot kell találni, én mindenféle szakkörre jártam. A legnagyobb problémám mindig az volt, és most is az, hogy egyszerűen nem tudok koncentrálni, csak arra ami nagyon érdekel. Nagyon sok energiám van, csak ezt még mindig nem tanultam meg beosztani, na jó azért már nem izgek-mozgok állandóan, de valamilyen tevékenységet mindig végzek a kezemmel, vagy a lábammal. A tanulásban hátráltatott mindig, hiába tudtam az anyagot hibátlanra, mindig becsúszott 1-2 hiba, és így 4-es :(, de jártam különtanárokhoz, akik egytől-egyik meg voltak győződve róla, hogy lángelme vagyok, mert a gondolkodásmódom teljesen eltér az átlagtól. Ez sokszor negatívum, de ez olyan mérhetetlen kreativitást eredményez, amit ostobaság nem kihasználni. Jelenleg mérnöknek tanulok a műegyetemen, és a figyelmi problémáim itt is kiütköznek, ezért valószínűleg a ritalin után fogok nyúlni, úgy mint Neumann János, Erdős Pál, és a többiek. Sajnos a legnagyobb problémám véleményem szeriont, hogy nem tudok hosszútávú párkapcsolatot kialakítani, nem mondom jó buli az egyéjszakás kaland, de csak a szexuális vágyak kielégítésére, lelkileg frusztráló mindig más nővel ágyba bújni, vágyakozok egy nőre aki mellett e helyemet meglelem. Na mindegy az élet megy tovább . Fel a fejjel, és még egy tény : a hiperaktivitás ~40000 éve alakult ki az evolúció folyamán, és azóta nem tűnt el, tehát nem evolúciós zsákutca, hanem egy más gondolkodási "struktúrájú " ember.

Én most fogok Dr. Félegyházy Zsolt -hoz menni, és remélem fel fogja írni nekem a ritalint, ami óriási segítség lenne. Gyermekkoromban nem akartam gyógyszert szedni, de több tudományos kutatás is kimutatta, hogy a ritalin a felnőtt, kifejlett agyban nem okoz károsodást.


Martin 19

2012. febr. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
utolsó, írhatok neked privátban?
2014. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%
kedves kerdezo. en is ADHD-s vagyok. de ezt nem tartom betegsegnek . diagnosztizaltattam magam, amugy IQ-m 134 . szerintem hasznald ezt ki. mi adhd-sok az atlagnal kreativabbak vagyunk, a sajat magunktol kitalalt feladatokat profin, motivaltan megoldjuk. en pl festek. mindenki szerint ez tehetseg, csak az a lenyeg, hogy kedved is legyen elni a tehetseggel. en utalom amikor megmondjak rajz oran , hogy mit rajzoljak/ fessek... mivel mekkoraban mennyi idom van. kosz nem , ha behatarolnak akkor altalaban osszebszom a rajzot es 3as lesz , pedig ha van kedvem piros 5* ost kapok ra. szoval szerintem magadtol keress egy hobbit es amikor akarsz foglalkozz vele , ha jon ihlet hasznald az alkalmat , de ez csak tanacs. 15/f vagyok. tavaly diagnosztizaltak, noha allitolag mar ovodaban tudni lehetett rolam
2014. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!