Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evéskényszerrel küzdő, emiatt...

Evéskényszerrel küzdő, emiatt jelentős túlsúlyt felhalmozó betegnek milyen irányban kell elindulnia a gyógyulás felé?

Figyelt kérdés

Testedzés,kemény diéta ideiglenes működőképes,4-5 hónap alatt 30 kiló mínusz,majd szépen fokozatosan vissza mind.

Az okot kiderítve arról az oldalról kellene közelíteni?

Pszichológus nélkül egyedül meg lehet gyógyulni?

Gondtalan gyermekkor jó anyagi létben,szeretettel,gondoskodással körülvéve,nagy családi lakmározások...a legkissebb gondra és a legkissebb örömre is evéssel reagálok.

Minden nap egyre kétségbeesettebben észlelem,hogy egyre inkább elveszítem a kontrollt az étkezésem,a testem felett,amúgy is szorongok mindenen ,megrémít,hogy ha így folytatom nem tudom felnevelni a gyerekeimet.


2011. máj. 18. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Tehetsz egy próbált, van 2 kiadvány, ami meditációval segíthet, de napi szinten kell rá időt szakítanod:

a) Le tudlak fogyasztani!

b) Fogyás mobillal és CD-vel

Valamelyiket/mindkettőt kipróbálhatod, gondolom, már egy vagyont költöttél módszerekre, ezen már nem múlik.

2. Ha viszont nem működik, akkor pszichológus nélkül nem fog menni.

3. Elsősorban ott rontod el, hogy "kemény diéta". Nem lehet koplalni, mert a vége minden esetben visszahízás, hadd ne fejtsem ki háromezredszer, mi az a jojó effektus. Ha hetekig íztelen párolt húson meg némi répán élsz, akkor meg az ízek fognak hiányozni. Ha nem eszel lisztet, akkor a kenyérért őrülsz meg egy idő után. Arról nem beszélve, hogy a szénhidrátot nem lehet megvonni. Meg egyébként mást sem.

Még ha fel is tudod nevelni a gyerekeidet... milyen példát mutatsz így nekik: öröm- és bánatevés (megtanulják, mert te is megtanultad), majd örökös fogyókúra-hízás-fogyókúra-hízás? Kicsit tudatosabban kéne csinálni. Nem tudom, mekkorák, de vegyél táplálkozási szakkönyveket (igazit, nem olyan baromságokat, mint vércsoport-diéta, sztárdiéta, paleolit, hogy fogyjak 10 perc alatt annyit, amennyit 10 év alatt híztam stb.), és annak mentén fokozatosan cserélj le minden egészségtelen cuccot egészségesre. Vannak alternatívák!!!

fehér liszt/kenyér/tészta - teljes kiörl.

üdítő - kevés mézzel édesített limonádé, gyümölcstea, frissen facsart levek

gyüm.joghurt - natúr joghurt igazi gyümölccsel

rizs - barna rizs

zsíros pörkölt - sült csirke(mell)

zsíros krumpli helyett - vegyél ételpárolót, és só nélkül párolj zöldségeket (abba tehetsz egy kis krumplit is)

sült krumpli - az actyfry nevü olajsütő 1 kanál olajjal süt kb. 1 kg krumplit, azt megeheted! (húst is lehet benne sütni, bundás kenyeret, rántott zöldségeket stb.) - természetesen friss krumpliból, a bolti olajos és cukros!

felvágottak, májasok - magad készítettek krémek, száraz sonka


Meg lehet csinálni, csak venni kell a fáradtságot, hogy tudd, hogyan kell normálisan táplálkozni, időt kell szánni arra, hogy megcsináld ezeket a kajákat (bár nem is kerül több időbe, mint a hízlaló kaják, csak a műkaja gyorsabb ezeknél), és mindig el kell olvasni a papírják annak, amit megveszel, mert nem mindegy az összetétel.

2011. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Számtalan szakkönyvem van a témával kapcsolatosan,köztük az is amit te ajánlottál (cd-s kiadvány) .


Amikor a 30 kiló fogyásom volt,akkor azt hiszem ott rontottam el,hogy túl gyorsan akartam mindent,nem biztos,hogy a szigorú diéta és a napi 2x 45 perc edzés a megoldás.Azt tapasztaltam,hogy a mozgás nagyon fontos volt,mert teljesen kiölte belőlem a felesleges szorongást,aggódást,nagyon kiegyensúlyozottá tett,bár néha túlzásokba estem,mert sérült bokával is edzettem hetekig.


Azt hiszem megvannak a megfelelő ismereteim arról,hogy mit és hogyan lenne célszerű ennem,nem az a baj,hogy nem vagyok tisztában ezekkel,inkább az a baj,hogy elhagytam magam teljesen,sok minden történt mostanában körülöttem,súlyos betegség a családban például és mindig azt mondtam magamban ha ezen túl leszünk,majd akkor leszek képes az evészavarra koncentrálni,de rá kellett jönnöm,hogy problémák mindig leszenek és ezek jelentkezésekor is muszály kordában tartani az étkezést.

2011. máj. 18. 10:30
 3/6 A kérdező kommentje:

Kérdezted mekkorák a gyerekek,5 és 1 évesek,tehát nagyon nehéz megoldanom az edzést mellettük,mivel a férjem csak nagyon későn ér haza minden nap.A nagyobbik tartós beteg,tehát nem igazán jár közösségbe.Aggódom is,hogy jövőre ha a kicsi 2 lesz hogyan megyek vissza dolgozni,mert mivel építkezünk szükség van a fizetésemre.

Mivel a mozgás nagyon fontos lenne az étvágyam kontrolálásában és a lelki egyensúlyom miatt is,ezért fontos lenne kialakítani egy napirendet amibe a gyerekek mellett belefér az edzés.

2011. máj. 18. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Eletmod valtassal!


Kosd a sulyozodhoz a heti edzesek szamat.

En amikor 84 kg voltam, akkor heti 5-ot(kb 1 ora) edzettem. Most 72 kg-nal heti egy futas(4-6 km). (70-74 kozott akarok maradni.)


Minel kozelebb vagy az altalad celul kituzott testsulyhoz, annal inkabb jutalmazd Magad. (mondjuk edzes elhagyassal, vagy habar leedzed, de egy kicsit jobban bekajalsz)


Ezzel a modszerrel, hosszutavon egeszsegesebb tartomanyban tudod tartani a testsulyod.


Nem tudom hany kilo vagy(mondjuk 110, celKilogram 80), valahogyan igy lehetne kiszamitani:

edzesben_eltoltott_percek_szama_hetenkent = 60 + (aktualisKg - 80)/30 * 240


110 kg-nal heti 300 perc edzes. (5* 1 ora / het)

85 kg-nal viszont csupan heti 120 perc edzes. (2 * 1 ora edzes)

80 kg nal meg mondjuk heti 1 edzes. (1 ora edzes / het)


(Ha sikerul lefogyni es elindulsz esetleg folfele, akkor csokkented a kajat es emeled az edzes szamot.)


Remelem tudtam segiteni...

2011. jún. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
FONTOS: Sokan nem tudjak, de a mozgas csokkenti az ehseg erzetet.
2011. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerj a csaldtol idot. Beszeld meg Veluk. Ha megadjak az Teged is jobban osztonoz a kitarto edzesre. Meg lesz az eredmenye!!! Es ne azon gondolkodj, hogy elkezdjed-e? Vagy, hogy mikor kezdjed el? Hanem azon, hogy ma milyen cipoben mesz esetleg MÀR MA 1 orat erosebb tempoban setalni.


(Sorry, ha tul eroszakos hangnemben valaszoltam...)

2011. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!