Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult kényszerbetegek,...

Gyógyult kényszerbetegek, depressziósok, (súlyos) fóbiások és testképzavarosok! Hogy sikerült leküzdeni a betegséget?

Figyelt kérdés

Egyedül lábaltatok ki, vagy segítséggel? Ha pszichológus segített, miből állt a terápia, miket kellett csinálni?

Ha nem sikerült teljesen meggyógyulni, de enyhültek, elviselhetővé váltak a tünetek, azt hogy értétek el? Mindenféle sikertörténet, bevált módszer érdekelne, mind a négy mentális betegségnél, vagy hasonlóknál.


2011. máj. 25. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Én még csak próbálok. Sajna néha még mindig rámtör a rettegés a kcal-tól, de akkor átkapcsolok egyfajta transzállapotba, és úgy kajálok. Meg nem érdekel, h mit (persze, tudom, hogy mondjuk épp főzeléket, v csirkét eszek, de valahogy máshogy tekintek rá), csak nyomom magamba - persze nem hányásig, csak míg jól esik.


Muszáj híznom, csak baromi nehéz. Lefogyni annyival egyszerűbb volt. Nem akarok visszaesni, izmosodni próbálok, sport, normális kaja. Na, ez utóbbival néha még gondjaim vannak. Egy kis édestől (csoki, keksz) néha nem jó a fejemben, de lesz@rom álláspont, és meggyőzöm magam, h nem szedek fel 20 kg-t attól a kis nasstól.

2011. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem kitartó pszichoterápiával segített. És ebből állt: probléma okainak, múltbeli sérülések feltárása, meggyászolása, megértése, elfogadása, jelen helyzetben segítő technikák kidolgozása, alkalmazása, fejlesztése.
2011. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
segített -> sikerült :)
2011. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Te orvosnak készülsz, vagy segíteni akarsz valakinek?

Nos én leírom neked: rámtört ( szó szerint vedd) egy éjjel a pánikbetegség. De addig jártam orvoshoz, amíg kigyógyultam belőle. Tehát: szakorvos, gyógyszer, türelem, kitartás. És még egy, ami nagyon fontos: egy kitartó ismerős, aki segít támogat, elvisel.

2011. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Első, nagyon sok kitartást kívánok neked, legalább sikerült elindulnod a helyes úton. Mihamarabbi gyógyulást!


Második, konkrétumok nélkül nem tudom mennyire megválaszolható a kérdés, de mesélnél a feldolgozás és az elfogadás mikéntjeiről, technikáiról, hogy hogyan sikerült? Egyébként mi volt a betegséged, ha szabad kérdezni?


Negyedik (vagyis harmadik), a szakorvos terápiát is nyújtott, vagy csak a gyógyszert írta fel? Egyébként nem készülök orvosnak, a fent említett problémákban én szenvedek, a fóbiát leszámítva a gyökerük ismert és feltárt, de kezdeni nem tudok velük semmit, érdekelne, ki hogyan győzte le a maga baját, hátha valami tanulságot tudnék meríteni belőle.

2011. máj. 26. 08:54
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos nem fog tetszeni a válasz, de nem baj, leírom, mert őszintén így van.

Kényszerbeteg voltam, kényszergondolataim voltak. Attól rettegtem minden nap, h bántani fogok valakit, pedig sosem voltam olyan. Meg féltem, hogy megölöm magam, kényszert éreztem beugrani a metró alá, pedig sosem voltam szuicid hajlamú, szeretnék még élni. E mellé jött egy kis félelem a baciktól, napi 20 kézmosás + hipochondria, mindenféle testi és mentális betegségek beképzelése (ez sajnos még mindig bennem van...).


Az agresszív/szuicid kényszergondolataim, és a szorongásom biztos nem fog tetszeni, de a marihuánától múlt el. Fél évig szívtam heti egyszer (de aznap többször is betéptem). Kb 4-5 alkalom utám rohamszerűen tűntek el azok a kínzó gondolatok, és a velük járó szorongás.

Azóta már abbahagytam, és semmi nem jött vissza. Viszont még mindig hipochonder vagyok, és enyhe emetofóbiás.

2011. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sokat tettem azért, hogy meggyógyuljak. Tornáztam, gluténdiétát tartottam, vitaminokat szedek. Pszihiáter, gyógyszerek segítségével már egész jól vagyok. A gyógyszerek már csak kis mennyiségben vannak. Most pszihológushoz is járok terápiára. Én nagyon mélyen voltam a depresszióban és szorongásban. Nagyon erős akarat kellett hozzá, hogy szó szerint kirángassam magam belőle. Ettem akkor is, ha nem esett jól. Remegő lábakkal kimentem az utcára sétálni. Nem engedtem a negatív gondolatokat a fejemben elhatalmasodni.

Sok sikert és mielöbbi gyógyulást!

2011. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a harmadik vagyok: Tkp. kórházba kerültem, és ott gyógyítottak meg. Külön terápiára nem jártam, csak az orvos azt javasolta, hogy amikor csak tehetem, mennél többet legyek emberek között. Utazzak, villamosozzak, üljek be egy kávéra valahova. Végül is minden délutánom, estém így telt el. Esténként meg a nővéreknek segítettem ápolni a betegeket. Végül is ez is lehet terápia. Kinek mire van szüksége.
2011. máj. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is voltam kórházban (tizenévesen), de a kórházi tartózkodás és a gyógyszerek amit adtak is csak rontott az állapotomon :( sokkal rosszabbul voltam, mint mikor bekerültem


most is nagyon depressziós vagyok már évek óta, sőt még öngyilkossági kísérletem is volt (eltitkoltan) de csak akkor mentem orvoshoz, mikor a foglalkoztatás-egészségügyi vizsgálatról küldtek át oda, mert már olyan állapotban voltam :(

sajnos nem igazán bízom az orvosokban, mert rossz tapasztalataim voltak velük!!! így egyedül szenvedek tovább, amíg még bírom! :'(

2013. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!