Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen természetes szerrel...

Milyen természetes szerrel fejleszthetem a koncentrálóképességemet?

Figyelt kérdés
Tanulás, vagy alapvetően egy szöveg olvasása közben évek óta azt tapasztalom, hogy nem értem, amiről olvasok és ha értem is, másodperceken belül elfelejtem azt, amiről olvastam és ez a vizsgákon nagyon nagy hátrány számomra. Van olyan zöldség, gyümölcs, vagy táplálék, vitamin, stb. amivel ez a probléma kezelhető és visszaállítható?
2011. máj. 31. 10:21
1 2
 1/11 Smartguy86 ***** válasza:
Esetleg szedhetsz multivitamint, ha fáradtnak érzed magad függetlenül az alvástól.... de nem ez a te problémád. Ezt úgy hívják: funkcionális analfabéta vagy. Erre keress megoldást, ne szerektől várd a javulást, mert ezt nem szerekkel szokás javítani.
2011. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Smartguy86 ***** válasza:

Előző vagyok:

[link]

2011. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ginseng, növényi lecitin, omega3 tartalmú kapszulák (pl. halolaj)magnézium stb. keress fel egy természetgyógyászt, több info kellene
2011. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Smartguy86 ***** válasza:
Itt semmiféle szer nem fog segíteni. Itt magát a képességet kell javítani! Ha valaki nem érti, amit olvas, az analfabéta. Ezt nem lehet gyógyszerrel kezelni - csak olvasási és szövegértelmezési gyakorlatokkal, írásgyakorlatokkal, fogalmazási gyakorlatokkal.
2011. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is az előző vagyok: Még hogy funkcionális analfbéta... ezt megmagyaráznád?? Annyit fűznék a saját mondandómhoz: van ilyen betegség, hogy olvasási zavar. ugynevezett EDU Kineziológusok foglalkoznak vele-100%-ban gyógyítható. Napi rendszerességgel kell bizonyos gyakorlatokat ismételned, amit a kineziológus tanít-ehez kell, hogy beszéljen veled, ponotan mi váltja ki. Lehet, hogy csak a stressz-próbáld ki, amiket már írtam, lehet, elmúlik
2011. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Smartguy86 ***** válasza:

Jobban én sem tudom megmagyarázni, mint a cikk, amit linkeltem. De az biztos, hogy az emberek nagyon nagy részét érinti a dolog! És mivel nem befolyásolja a mindennapokat, ezért sokan soha nem szembesülnek vele, hogy ez a bajuk, csak azon veszik észre, hogy kerülik az írott szöveget, sikertelenül vizsgáznak az iskolában, nem tudnak értelmezni egy szerződést, stb.


Létezik a probléma, ezt ne is vond kétségbe!

2011. máj. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A cikkhez: átfutottam. 1990-ben kszült egy tanulmány az USA_ban, ott használták ezt a kifejezést: annyira lecsökkentették a diákok iskolai követelményszintjét, hogy megállapították, ha ez így folytatódik, FUNKCIONÁLIS ANALFABÉTA lesz a középvégzettségű népesség 20 éven belül.


abban az időben a középiskolásoknak már csak 1-1-1- évet kellett tanulni fizzikát, bioszt, kémiát, és irodalom-töréneem orán jobbára beszélgetés volt csak, a tankönyveket nem volt kötelező elolvasni. Így is meg lehetett írni az SAT teszteket, és be lehetett jutni a főiskolára... (ott 3 év kötelező az egyetem előtt). Ott próbálták pótolni a pótolhatatlant, az elemi-és középiskolai oktatást.


Visszatérve: ha megtanulsz tanulni, nem leszel funkcionális analfabéta, ugyanis ez nem betegség, hanem tünet!

2011. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Smartguy86 ***** válasza:

[link]


Itt van egy kitűnő 4 részes cikksorozat arról, hogy hogyan is kell megtanulni tanulni!


Ajánlom olvasásra mindenkinek, de főleg a kérdezőnek - akár többször is! Ha más nem, kérjen meg valakit, hogy olvassa fel neki, ha a hallott szöveget jobban tudja értelmezni - ami lehetséges.

2011. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Smartguy86 ***** válasza:
Jah és én is azt írtam, hogy funkcionális analfabéta - csak kimaradt egy A betű. Lehet én is érintett vagyok? :O :D
2011. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én anyira nem szidnám a porosz iskolarendszert egy kis önreklám kedvéért-nézz körül, a világ Nobel díjasai közt hány van magyar....mind ott képezve.Állítólag itt a válaszadóknak nem lehet vitázni, sőt reklámozni sem szabad-ezért én nem másolok ide semmit. Kedves kérdező: az USA-ban nem porosz az iskolarendszer, és ott képezték a funkcionékis analfabétátkat, ami iskolarendszer elterjedt Európában is- utóbbi években nálunk- és lám, it is sikerrel járt....seaj, vannak alternatív....blogok.


sajnálom, és a másik nevében is elnézést kérek, ha a jószándékú kérdésed, végül veled együtt eslüllyedt abban, hogy bele lettél taposva az agyagba: funkcionális analfabéta vagy és kész. Szerintem meg aki meri vállalni egy ilyen kérdés odiumát, főleg, ha tisztában van saját fogyatékosságával, az már eljutott a problémamegoldás feléig. Minden jót neked, én ide többet nem írok.

2011. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!