Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyitott szemmel, kontrollálatl...

Nyitott szemmel, kontrollálatlan testtel való alvás. Ez álmatlanság, vagy valami teljesen más? Mit lehet ellen tenni?

Figyelt kérdés

A tünetek eléggé rémisztőek, legalábbis számomra.

Néha már elalvás előtt is érzem, h be fog következni, és nem merek elaludni. Miután elalszok, kb egy fél órával rá kinyitom a szemeimet, teljesen magamnál vagyok, de a testemet nem tudom uralni, így mintha aludnék, magától mozog. Közben olyan érzésem van mintha az ágy minden oldaláról figyelne valaki, de nem tudok odanézni, mivel nem tudom kontrollálni a testemet. De viszont ,ha sikerül akárcsak az egyik ujjpercemet is megmozdítanom egyből felébredek, izzadok, és remegek a félelemtől, de ez amire sikerül 3-4 óráig is eltarthat, és ha megint elalszok, általában megint előjön. Főleg akkor történik ilyen, ha stresszes vagyok. De biztos h nem rémálom, mert a barátnőm is mondta, hogy nyitva volt a szemem amikor aludtam, de nem reagáltam semmire, csak ránéztem...

Ha valaki halott már ilyenről és a megoldásáról, kérem írja le!!!

Előre is köszönöm!

F/21


2011. jún. 8. 03:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Alvásbénulás. Néha előfordul mindenkinél, és állítólag marha ijesztő. Az okát nem tudom sajna. Nem lehet, h túl vagy pörögve, a tested lefárad, de az agyad nem?
2011. jún. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
alvásparalízis... nincs rá megoldás. ha előfordul ilyen, tudd hogy nem gáz, majd elmúlik.
2011. jún. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Változó, h a testem fáradt vagy az agyam, de legtöbbször inkább az agyam fárad el napközben és ha még stresszeltem is aznap akkor előjön.

Szerintem nem a túlpörgéstől , mert egész nyáron versenyezek és pörgök, és akkor sem gyakoribb...

2011. jún. 8. 09:15
 4/8 Raffi ***** válasza:

Népies nevén lidércnyomás. Orvosi néven alvási bénultság, vagy paralízis.

Ne feküdj hanyat, estére ne egyél, és ha túlsúlyod van fogyókúráznod kell.

Egyébként részvétem, volt részem benne, félelmetes érzés. Ugyanakkor örülök is neki, mert ez egy olyan élmény amit egyszer mindenkinek át kellene éreznie az életben.Persze csak ha nem válik kórossá.

2011. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

192/96 a testarányom, 3 éves korom óta aktívan sportolok( vizilabda, úszás, vitorlázás, sziklamászás stb,) nem vagyok elhízva, általában az oldalamon fekve alszok és így is előjön....:S

Az tuti, h egy nagy élmény, horrofilmbe illő dolog, ha átérzed, de sajnos, nekem eléggé kóros lett, és van amikor egy két hónapra eltűnik aztán megint előjön és sokkal intenzívebbe és gyakrabban:S:S eléggé sok álmatlan éjszakám is vna emiatt, mert inkább nem alszok el, mert amikro lefekszek, már érzem, h be fog következni, ilyenkro általában amikro ledőlök az ágyra, már a lefekvésnél érzem, hogy görcsbe rándulnak az izmaim és húz magába az ágy, és erölködnöm kell h ne essek alvásbénulásba.

Eléggé para azért szerintem ez az állapot, de eddig nem sikerült semmit tennem ellene...!

2011. jún. 8. 11:31
 6/8 anonim válasza:
Furcsa , még nem is hallottam ilyenről . Lehet azért mert még csak 15 éves vagyok :) . De elég rossz lehet :/ Neked ,hogy kezdődött ? Mert én is tapasztaltam fura dolgokat álmomban . PL egyik éjjel arra keltem ,hogy izomból bele rúgtam az ágy sarkába úgy ,hogy vérzett a lábam :/ , és azért mert azt álmodtam ,hogy verekedtem.
2011. jún. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Meghalt az egyik rokonon 16 evesen es ra par hetre jott elo, mostanaban akkor jon elo ha nagyon ideges vagyok... Ne akard kriprobalni sztem, max 1x;)
2011. jún. 23. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:
szia. velem is szokott ilyen előfordulni, szerencsére csak ritkán és főleg akkor, ha világos szobában próbálok elaludni. ilyenkor mintha félálomban lennék, alszok is meg nem is, látom a szobát, néha hangokat is hallok, de mozogni nem bírok. valami zavarhat álmodban, nálam pl. a világos szoba zavaró ilyenkor. ijesztő dolog, de talán nem vészes.
2011. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!