Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Bad trip", drogok nélkül?

"Bad trip", drogok nélkül?

Figyelt kérdés

(Gondolom most pár embernek felcsillant a szeme x'D)


Olvastam, hogy LSD használata után akár 10 évvel is megismétlődhetnek a használatakor átélt "utazások".

Én nemhogy drogot használok, alkoholt, sőt, még kávét sem iszok soha, viszont ilyen jellegű élményeim vannak. Pl. a (rossz) álmaimban látott képek sokszor évekkel később is újra lejátszódnak a tudatomban fényes nappal, amikor nagyon is éber vagyok, pl. egy séta közben is.

De van úgy, hogy nem álmokat élek át ébren újra, tényleg nem tudom máshogy jobban leírni, csak amit a drogoknál olvastam, hogy egyszer csak "átugrok egy másik dimenzióba".

Itt egy példa: sietek gyalog egy különórára(nem gondolatban, hanem a valóságban), épp azon gondolkodom, hogy "Úristen, mindjárt elkések!", és egyszer csak hirtelen egy vágás...

egy fiú vagyok egy iskolai fürdőszobában állok a tükör előtt, hirtelen óriási düh fog el, és szétverem, aztán az ablakokat is. Megszólal a riasztó, a kezem csupa vér, lerogyok a földre...vágás

...és hopp, ott állok a tanár kapuja előtt, tehát közben sétáltam majdnem 600 métert...


Tényleg nem hazudok, eddig ilyenről még egy embernek sem mertem beszélni, mert féltem, hogy azonnal lekötözne és kikeresné a telefonkönyvből a legközelebbi diliház számát...


Mással is szoktak történni ilyesmik, csak ők sem beszélnek róla , mert kínos, vagy én bolondulok meg lassan?


kieg: ezek a "kedves kis utazások" főleg akkor fordulnak elő, amikor alapból is rossz passzban vagyok.

+ van egy enyhe disszociatív személyiségzavarom is... avagy jártam már pszichológusnál, de ezeket a hallucinációkat neki sem mertem elmondani.


L/19


2011. jún. 8. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pedig érdemes lenne rákérdezni az orvosnál. Mi nem fogjuk tudni megfejteni a dolgot. Mindenesetre nagyon érdekes!
2011. jún. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes! (Főleg, ha nem csak kitalált sztori- ne haragudj, egy anonim fórumon hagy legyen az emberben egy egészséges bizalmatlanság!) Velem még nem volt hasonló, csak filmeken láttam ilyesmit, de ha legközelebb egy pszichológusnál jársz, szerintem érdemes lenne meghallgatni az ő véleményét erről.
2011. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen el kéne mondanod a dokinak ezeket az élményeket,biztos,hogy tudja a választ!Ettől nem kell félni,ez a dolga,biztos,hogy nem fog hülyének nézni,hanem elmagyarázza,hogy mi ilyenkor a teendő!Amúgy nem ijesztő,hogy az alatt az idő alatt amíg hallucináltál nem tudod,hogy mi történt "igazából"? Fura lehet...
2011. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem csak kitaláltam...

Dilidokinak anno azért nem mertem mondani, mert a személyiségzavarból is majdnem pszichiátria lett, ami csak többet ártott volna.

Mellesleg apai ági nagymamám se rendelkezik kötélidegekkel, anyai ági nagypapám pedig többször is volt pszichiátrián, de amikor anyumnál vagy anyai nagyimnál rákérdeztem, nem akart róla beszélni. Ha skizofréniája volt, akkor a hajlamot jó eséllyel örökölhettem, de a különböző leírásokat olvasgatva az én "hallucinációim" teljesen más jellegűek...


De legalább már abban biztos vagyok, hogy ilyen szempontból sem vagyok normális.


"Amúgy nem ijesztő,hogy az alatt az idő alatt amíg hallucináltál nem tudod,hogy mi történt "igazából"? Fura lehet..."

Maga a hallucináció sokkal ijesztőbb, ezért amikor vége, kisebb gondom is nagyobb annál, hogy mit csinálhattam közben.

A gáz az lenne, ha egy forgalmasabb helyen jönne rám, de ilyen (hál' istennek) még nem volt, illetve volt, csak akkor épp ismerőseimmel sétálgattam... De biztos nem csináltam semmi különösebbet közben, mert nem vágtak fura arcot, rákérdezni meg (érthető okokból) nem mertem.

2011. jún. 9. 00:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom...elég rossz lehet:S Nálunk is van skizofrén a családban tudom mennyire kemény tud lenni és én is voltam már pszichiáternél.én az összes bajomat,sérelmemet,félelmemet,rossz gondolatomat elmondtam neki még sírtam is, viszont utána megkönnyebbültem.Lehet,hogy lekerülne az a nagy súly a válladról,ha elmondanád a dokinak. már csak a kiváncsiság miatt is elmondanám a helyedben...nem hiszem,hogy e miatt pszichiátriára küldenének.
2011. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja meg lehet,hogy kapnál valami olyan gyógyszert,amitől megszűnnének a hallucinációk.
2011. jún. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy skizofrén vagy?
2011. jún. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet simán a disszociatív zavar része! De valahogy mindenképp kezelni kellene, mert elég, ha csak egyszer nem veszel észre egy piros lámpát...:(
2011. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is csak biztatni tudlak, hogy mond el egy pszichológusnak, hiszen ez egy komoly dolog, és ha ez megtörtént írd le mit mondott.
2011. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, tehát ne vegyél mérget a válaszomra, de egy exemnek szintén disszociatív személyiségzavara volt, és ilyen vele is történt. Csak más helyzetben, más képpel, de ugyanez. Tehát az én véleményem az, hogy ez is hozzátartozik az alapbajodhoz. De mindenképpen el kellene menned pszichiáterhez a saját érdekedben, mert nagyon csúnyán eldurvulhat, én láttam! Jobbulást.
2011. jún. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!