Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a bipoláris...

Mi a különbség a bipoláris zavar és a borderline között?

Figyelt kérdés
Gyakoriak a hangulatingadozásaim, naponta többször is, és nagyon szélsőségesek tudnak ezek lenni. Utánaolvastam mindkettőnek, és a bipoláris tünetek 90%a illik rám. Aztán hallottam a borderline-ról és megzavarodtam. Hogy lehet megkülönböztetni a kettőt egymástól?
2011. jún. 19. 19:36
 1/6 anonim válasza:
100%

Mindkettő betegség elég összetett, ezért önvizsgálat során nem hiszem hogy meg tudod állapítani, hogy melyik lehet a betegséged.

De ezek tényleg kemény betegségek, szerintem, ha ezekhez hasonló tüneteket észlelsz magadon, mindenképp keress fel egy orvost, aki kivizsgál. Előfordul, hogy túlgondolja az ember a saját tüneteit.

2011. jún. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Üdvözlet! A borderline sokkal hétköznapibb dolog, mint a bipoláris zavar. Tulajdonképpen az én orvosom is ezzel diagnosztizált. Ez az az állapot, amikor egy személyt nem lehet konkrétan beskatulyázni egy betegségbe, mert hajlandó a változásra gyógyszer nélkül is, azonban nem is teljesen "normális". Ez ún. határállapot. Néha picit átlendül, de azért visszatér a normális kerékvágásba. Persze a borderline-nak is vannak különböző szegmensei. A bipoláris zavar (mániás depresszió) jellemzője pl. hogy a hangulatingadozások sokkal tovább tartanak, a témának érdemes utánaolvasni, leírva ez így elég sok lenne. Egy szakember segítsége szükséges megállapításában és gyógyszeres kezelésében mindenképp, nem az internet.
2011. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A hangulatingadozásaim már jóideje tartanak, mindig ilyen voltam, de egy éve fedeztem fel jobban, talán azóta erősödtek fel még inkább. Ezek az ingadozások naponta többször is vannak, és néha elég nehéz kezelni ezt az egészet. Előfordul, hogy alap normál állapotban vagyok, de ez nem tart sokáig. Csak úgy hirtelen vált egyet a hangulatom. És olyankor rossz ez főleg, mikor ingerültség jön ki belőlem, és még ha nem is úgy akarom mondani, akkor is csak a dühöt érzem, és nem tudom irányítani. Meg vannak ilyen magányosabb időszakok, ürességet érzek, túlzott nyugodtságot, pedig valahol érzem, nem is vagyok az. Vagy nem tudom. Ez így tényleg nagyon nehéz, épp ezért akarom felkeresni a régi pszichológusomat (életem során többször volt rá szükség különböző családi okok miatt), talán az valóban többet tud mondani erről.
2011. jún. 19. 20:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint a probléma gyökere a múltban keresendő, valami amit még nem sikerült feldolgozni. Nehéz dolog előhívni ezeket, lelkileg is igen fájdalmas, de sajnos muszáj, hogy az ember szembenézzen saját magával és elfogadja azt, akit a tükörben lát. Sőt, szeresse, legyen büszke. Nagyon könnyű ilyenkor beleesni abba a hibába, hogy antidepresszánsok, nyugtatók, altatók, stb. De ez csak átmeneti kezelés és a leszokás nagyon nehéz róla. Mondjuk egy antidepresszáns lehet nem ártana. De ezt természetesen egy orvos jobban tudja. Kívánok Neked sok-sok szerencsét, hatalmas lelkierőt és ami a legfontosabb: KITARTÁST. Szép napot!
2011. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A bipol betegség, a border személyiségzavar, állapot.
2011. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fellner Ákos válasza:
100%
A 2 probléma közötti különbség a szemlysiég-szerkezetben keresendő. A mániás depresszióról Melanie Klein írt egy tanulmányt A szó előtti tartomány c. kötetében. A borderline szindróma egy mélyebb személyiség-szerkezetet érint, a mániás depresszió egy felszinközelibbet. Ezek asszert határozódnak meg, hogy a személyiség mélymagjához (self-core) melyik áll közelebb. A borderline ebben az értelemben a személysiég mélyebb struktúráit érinti. A tagozódás így van: demcvia-pszichózis-skizofrénia-neuraszténia-depresszió. A legmagasabb szerveződési szinten a depresszió áll. Egy MMPI-teszt pontosan kimuattja a különbséget. A normális szemléletű pszichoterápia már nem kategórizálgat, ugyanis a kliens integritását tartja szemelőtt, nem a DSM kategóriák puffogtatását.
2011. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!