Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hat az antipszichotikum?

Hogyan hat az antipszichotikum?

Figyelt kérdés

Azt mondta az orvosom, hogy csak pár hónapig kéne szednem. Nem hallucinálok, csak megváltozottnak látom a világot stb.

Ha szedem 3-4 hónapig akkor elmúlnak végleg ezek a tünetek vagy legalábbis tartósan?

Van itt olyan, akinek hasonló ok miatt kellett szednie és rendbe jött tőle?


2011. jún. 26. 20:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mi a neve a gyógyszerednek? Hogyan látod a világot?
2011. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, mit akar felírni, vagy írasd fel, és beírod a nevét a google.ba. Meglátod a gyógyszer mellékhatásait, a dózis melletti várható kezelési időt.
2011. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 neewollah ***** válasza:
Igen elmúlhatnak,de ha speciálisabb kérdésed van nyugodtan írj privátban
2011. jún. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem mondták meg a gyógyszer nevét, csak azt mondták, hogy javasolt.

Idegenszerűnek látom a világot, derealizációhoz hasonlítanám.

2011. jún. 26. 21:52
 5/22 A kérdező kommentje:
De legközelebb rákérdezek a gyógyszer nevére is!
2011. jún. 26. 21:52
 6/22 A kérdező kommentje:

A válasz írója 100%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:25


Annyi kérdésem lenne, azt gondolom itt is megkérdezhetem, hogy mennyi ideig szedted és mi volt a neve?

2011. jún. 26. 21:53
 7/22 neewollah ***** válasza:
Én nem szedtem csak tanulmányaim folytán ismerem őket általánosságban.Amit írtál az az enyhébb tünetek közé tartozik és az általában jól kezelhető gyógyszerrel
2011. jún. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
A pszichotikus zavarokat leginkább egy, a szervezet által kevéssé termelt szer hiánya okozza. Ez a szerotonin. Nos a pszichiáter dolga megállapítani, hogy miért nem termelődik elegendő szerotonin a szervezetben, és pótolni azt, legalábbis addig, amíg magától nem kezd el helyesen működni a beteg. Sajnos erre a betegségre is igaz, hogy nem vesszük komolyan, késve megyünk orvoshoz, szégyelljük stb, így a súlyossága is más és más, egyénenként. Megint más tünetet is okoz, attól függően, hogy mi váltotta ki, milyen fizikumú a paciens, mi a foglalkozása, a neme, a kora. Ezeknek a figyelembevételével választja ki a pszichiáter a gyógyszert is, de mivel ez a betegség nem egzakt, mint egy lábtörés, főként a beteggel való konzultációra tud alapozni, meg a saját emberismeretére. Laikusként nagyjából ennyi lenne....Kérdezz, ha van még valami
2011. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A szerotonint ismerem, szedek antidepresszánst, de az nem használ erre.

Úgy olvastam, hogy az antipszichotikum inkább a dopamint befolyásolja.

Igaz, amit írtál, hogy nem vesszük komolyan, én is úgy vagyok vele, hogy elviselhető az állapot, ha csak időszakonként jön elő, és, hogy merjek e emiatt antipsz-ot szedni. Elkezdtem terápiát is, remélem az is használni fog. De ha a gyógyszer pár hónap alatt megszűntetné az jó lenne, csak azt is olvastam, hogy kell pár hét mire egyáltalán kifejti a hatását.

Szeretnék majd babát vállalni, nem tudom jobb e, ha még előtte belevágok a gyógyszerszedésbe, vagy épp az tenne jót, ha családot alapítanék. De az megint nem lenne jó, ha terhesség alatt súlyosbodnának a tünetek...

2011. jún. 26. 23:28
 10/22 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt a honlapot, egy fiatal szakorvosnő írja, tartja fenn: elmedoktor.hu . Találsz válaszokat a kérdésedre, illetve írhatsz neki közvetlenül.
2011. jún. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!