Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek h tul tudjak lépni...

Mit tegyek h tul tudjak lépni rajta?

Figyelt kérdés
még tavaly öszzel elütött egy autó. komoly bajom nem lett, annyi h kaptam egy kis agyrázkódást és azota többet fáj egy kicsivel a fejem. de viszont lelkileg megviselt, nagyon megijedtem, és azóta rettegek ez autóktol, félek átmenni egy zebrán vagy csak ha a járdán megyegk és elmegy melettem az autó akkor hirtelen megdermedek
2011. júl. 6. 01:17
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Agyrázkódás esetére biztos akad egy-két jó tanácsa egy neurológusnak vagy pszchiáternek (így kell írni, nem?)


Szerintem kezeld magad úgy, mintha egy gyerek lennél.

Egy autóktól félő gyerek.


Keresd olyan ember társaságát, aki bátran és biztonságosan (szerencsésen) közlekedik.

Az meg külön jó, ha tudtok beszélgetni közben.

Kérd meg, hogy otthonról kísérjen el téged...az orvoshoz például!

Vagy kezdhettek olyan úton, ahol kevés autó jár.


E mellett autóba is kéne ülnöd.

(legalább parkolóba)


Nyugodtan fogjátok egymás kezét.

(ahogy pl. én a 8 éves lányomét).


Szerintem még meg is szeretheted :)

2011. júl. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Smartguy86 ***** válasza:
Poszt-trauma... hát igen, elég durva élmény lehetett. De az elsőnek igaza van, az egyetlen hatásos gyógymód a szembesítés! Neked kell legyőzni a félelmedet. Gondolj arra, hogy előtte nem volt semmi baj. Plusz azért se biztos, hogy te vagy a hibás, hogy elütöttek. Ha igen, akkor figyelj jobban máskor. Nameg amúgy is:)
2011. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat:) amugy szoktam menni a barátnőmmel, de ha zebrán kell menni akk vagy azt mondom hogy menjük másfele vagy azt hogy állj meg a zebránál, nehogy külépj meg ilyenek és remegő lábbal megyek át. am lehet h téleg jo lenne egy pszihologus
2011. júl. 6. 14:10
 4/5 Smartguy86 ***** válasza:
Pedig a zebrán nagyobb biztonságban vagy, mint bárhol máshol. Máshol nem is szabadna átkelni forgalmas úton. Az autós nem adta meg az elsőbbséget, vagy te rohantál át a piroson, igazából mindegy. Az csak egy helyzet volt a sok közül.
2011. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
olyan zebra volt ami az egyik legforgalmasabb, viszont oda nem raktak piros-zöld oszlopokat, és amikor kiléptem az autó még olyan messze volt, hogy bármelyik ember kimert volna lépni, hiszen azt hittem addig simán átérek meghát ez zebra, gondoltam ő is lelassít, de utána mondta h nem tudott fékezni és ugy tul gyorsan jött, hát hogy nem tudott fékezni azért ez egy kicsit fura. amugy én csak annyira emlékszem, h nekem jött egy nagy fekete kocsi és hogy utána fekszek a földön és probálok felkeni
2011. júl. 6. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!