Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Bőv lent.

Miért van ez? Bőv lent.

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy járok pszichiátriára meg mindenhova, és mivel ott mindent..MINDENT el kell mondani sajnos, és meséltem az öngyilkossági kisérleteimről, hosszasan bámulnak meg minden. és nem tudom miért, de zavar hogy ott mindenki bámul engem amikor ILYET kell elmondani:S

korházban is voltam már gyogszerezés miatt, és kérdezték hogy öngyilkossági kisérlet e volt, és mondtam, hogy nem, és hallottam hogy egyik orvos a másikna mondja hogy aztmondom nem "szuicid" szándékkal tettem.. és ez olyan fura.. szoval olyasmi érzés van olyankor bennem, hogy mit gondolhatnak rólam, meg ez a szuicid szó:|

elég furán fogalmaztam, de már jóideje ez foglalkoztat engem hogy ez miért zavar? meg ilyenek:S nemnagyon tudtam megfogalmazni amit szeretnék, de csak értitek


2011. júl. 13. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:

A problémák megoldásához fontos az információ, annak áramlása. Konkrétan kérdezz rá miért teszik, és mondd meg nekik, hogy mellőzzék mert zavar! Remélem segít valamit!

Egyébként szabadna tudnom a korodat?

2011. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
16vagyok
2011. júl. 13. 23:25
 3/8 A kérdező kommentje:

de nem az a bajom hogy csinálják, nekem magammalm van bajom hogy engem miért idegesít...végülis ők pszichológusok, megpszichiáterek.. azok meg igyszoktak körülbelül nézni:D engem zavarnak valamiért pl azok a szavak amiket használnak :D

meghogy kiakarnak mindent szedni belőlem pl az öngyilkossággal kapcsolatban, és olyankor ugyézem magam mint egy rab, egy fogoly kit fogságban tartanak és addig nem engednek mig ki nem szedtek belőle mindent:Dgáz mi?:D

2011. júl. 13. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos előfordul, hogy nincsenek tapintattal az emberekre, persze hogy zavar, hogy így fejezik ki véleményüket. Objektívan kellene hozzáálniuk, de annyit megtehetsz, hogy kizárod azt aki zavar.

Amúgy jutottak valamire, szóval, gyógyultál?

2011. júl. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy nem ismerem a körülményeket, a beszélgetést, hogyan viselkednek veled, milyen oldalról közelítik meg a problémát. Illetve Te hogyan viselkedel, így pedig nehéz bármit is mondani. A szakszavak számodra ismeretlenek, az emberben pedig benne van, hogy fél az ismeretlentől.
2011. júl. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit megkérdeznék, hogy gyógyszeres kezelést igénylő beteg vagy, vagy esetleg történt valami, vagy valamilyen problémád (családi stb) ami rávezetett pl az öngyilkossági kísérletre?
2011. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szorongásos voltam-vagyok, úgy veszem észre hogy azért sokat változtam az elmult egy hétben..Szóval van kivel eljárnom erre arra, nem ülök itthon, hanem kimozdulok, és ő is azért jó hatást gyakorol rám. szóval ugy jobban érzem magam. nem mondanám hogy boldog vagyok, mert akkor hazudnék. Van még amin kéne változtatni és lehet, és van olyan, amin kéne, de nem lehet, nem tudok.:)

egy ideig szedtem valamilyen gyógyszert, de azt a tourettere(ticjeimre) szedtem, amik azért már eltüntek(nagyrésze) bár néha előjönnek:D

nem kaptam másbajomra gyogyszert, aztmondták nincs szükségem rá, bár én is igy gondolom, mert nem szerettem volna, nem szeretném gyogyszerezni magam.. az csak egy ideiglenes megoldás lenne számomra, csak elrejtené a problémát, és ezzel nehezebb lenne a változtatás..:D

Az öngyilkosság.. hát az a baj, hogy sokminden gyült össze bennem, éveken keresztül halmozódott bennem...az elmúlt 16évemben nem voltak komolyabb barátaim. csak érdek, vagy csak hülyítettek.továbbá elég szigoruan voltam nevelve, ami szerintem nem kellett volna. csodálkoznak aztán szüleim hogy miért vagyok idegbeteg sokszor velük:) aztán ketten a családban meghalltak, magamat hibáztattam érte.. de ez az öngyilkosságos dolog már ugy 4éve tartott.. de szerencsére jobban vagyok és most ez a lényeg.. :))

2011. júl. 14. 01:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó hallani, hogy kitudsz lábalni a helyzetből. Jól gondolod, hogy mellőzni kell a gyógyszereket. A problémákat amikben benne vagy pedig magadnak kell megoldani. Ez nagyon fontos dolog meg bebizonyítod magadnak, hogy képes vagy önállóan, saját magadra támaszkodni. Tehát nő az önbecslésed, nem érzed magad fölöslegesnek. Az ember első sorban az önmaga támasza. Az rossz gondolat, hogy másban keressük a támaszt (persze lehet egy bizonyos mértékig), mert az a támasz bármikor kidőlhet alólad. Nem akarom a szüleidet "hibáztatni" vagy ilyesmi, de a nevelés döntő hatású a gyerek életére, gondolkodására nézve. Annyit kell megtanulnod, hogy eltudd dönteni, számodra mi a jó és mi rossz, és tudd hogy hol vagy a világban. Rengeteg felesleges dolog éri nap mint nap az embert, és sokan nem tudják ezeket figyelmen kívül hagyni. Persze a problémák elől sokan menekülnek, egy ideig beválik, de attól még ott vannak az ember mögött és egyre nagyobb tehert jelentenek. Tekints úgy a problémákra, hogy meg kell oldanod a rád eső részét. És ha már mindent megtettél ami tőled telt, és megbizonyosodtál róla, hogy a továbbiakról nem tehetsz, akkor nyilvánvalóvá fog válni, hogy nem rajtad múlnak a dolgok mert te letudtad a részed. Ha megoldod a problémákat, az sikerélménnyel tölt el és saját magadnak bizonyítod be hogy életképes vagy, így kiegyensúlyozott leszel és magabiztos, mert tudod, hogy képes vagy rá. Soha ne félj felvetni a problémákat elsősorban magad előtt. Ha tudod a gond, megtudod fogalmazni, az már félsiker utána már csak a megoldást kell kitalálni. Jah és majd ne felejtsd el megosztani a leendő gyermeke(i)ddel a tapasztalataidat. Sajnos a mai fiatalok nagy része rosszul van nevelve. A gyerek olyan lesz amilyen nevelést kap, és nagyon sokan nincsenek felkészítve a felnőtt gondolkodásra, ezért keverednek ilyen helyzetekbe (mint a tiéd is). Sokszor a szülők egyáltalán nem is tanítják a gyereküket jóra, ezért majd a közösség tanítja őket amibe belekeverednek. Saját magad érdekében, ne fordulj alkoholhoz, dohányzáshoz egyéb élvezeti szerekhez! Tudom, hogy egyszerű ezekben keresni a "boldogságot" de tönkretesz, és gyengévé. Keresd önmagadban, de amint mondtam: problémák megoldása. Nőni fogsz a saját magad szemében és ez a fontos, nem az amit mások gondolnak (tudom lassan ez is közhellyé válik, de tényleg így van). Csak a szeretteid véleménye számítson és a sajátod. Ha valami kritikát kapsz, akkor mérlegeld, hogy "Jó-e ez nekem? Kell ez nekem?" Legyél őszinte magaddal szemben, ismerd a hibáidat, ugyanannyira mint jó tulajdonságaidat, ne menekülj előlük, állj velük szembe! Tényleg az a legfontosabb, hogy szeresd saját magad, és kerüld az olyan társaságod ahol úgy érzed az már nem Te vagy. Ne add fel önmagad másokért, hogy esetleg majd ezért megbecsüljenek. Te vagy a legfontosabb saját magadnak, persze aki szeret, megért azt ne lökd el magadtól!

Jah és ajánlom, hogy vegyél valamilyen hangszert! :) Az is csak még több sikerélmény ha Te csinálsz valami jót, érzed hogy hasznos vagy és így lesz életkedved, vagy akármit, de csinálj találj valamit amit szeretsz csinálni, legyen az tánc, sport. És persze ne felejtsd el, hogy magadért csinálod elsősorban, az meg csak jó, ha kapsz megerősítést, hogy "igen jó vagy".

Remélem nem baj h kicsit hosszúra sikeredett, de rövidebben nem lehet elmagyarázni azt amit amúgy tanítani kéne. hah de akkor lehet nem lenne állása a pszichológusoknak :D

2011. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!