Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy autófóbia?

Létezik olyan, hogy autófóbia?

Figyelt kérdés

Nem szeretek autóba ülni, mert félek attól, hogy balesetet szenvedünk. A bezárt, szűk tér, a nagy sebesség, a láthatóan alkalmatlan sofőrök magas száma az utakon, és persze a hírekben látott, felismerhetetlenségig összetört autók és emberek képe miatt félek autóba ülni. Nem vagyok klausztrofóbiás, nem félek a szűk helyeken, csak autóban.

A legtöbbször el tudom kerülni, hogy autóban kelljen utaznom, de máskor meg órákra beszorulok egy ilyen konzervdobozba, és nehezen viselem, szabályos halálfélelmem van. Mit lehet tenni?


2011. júl. 14. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, én is így vagyok vele. De mondjuk én gyerekkoromban konkrétan átéltem egy autóbalesetet (nem súlyos), ahol megsérültem, valószínűleg ettől van az irtózatom az autóktól. Jogsit sem szereztem, nem is akarok megtanulni vezetni, biciklivel, tömegközlekedéssel utazok.
2011. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ugyanez a helyzet. Legalább egy évet öregedek autóvezetés alatt... Nincs, amit csinálni, ahova tudok , tömegközlekedéssel megyek, de pl. nyaralni kocsival kell menni, és apum nagyon gyorsan vezet. Én azt szoktam csinálni, hogy megkérem, rám való tekintettel, vegyen kicsit vissza a sebességből... Esetleg ezt te is megteheted...
2011. júl. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sima autofóbia az van, de mást jelent. Azok autofóbiások,

Akik a magánytól félnek. Lehet, hogy létezik olyan fóbia, mint amiről

Írsz, ha van, annak biztosan más a neve.

2014. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!