Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan rángassam ki a barátaim...

Hogyan rángassam ki a barátaim az alkoholizmusból?

Figyelt kérdés

Sajnos a baráti köröm eddig is rengeteget ivott, ez eddig nem igazán zavart, de mostmár nagyon idegesítő, hogy egyszerűen nem telik el komolyan egyetlen nap sem, hogy ne innának. Napi 2-3 üveg kommersz simán lemegy, de ők csak röhögnek, hogy ez buli.

Nem kölykök már, 21-24 éves emberek. Észérvekkel nem tudok hatni rájuk, sem az egészségük nem érdekli őket, se más. Az egyiknek már ki van az emésztőrendszere, romlanak a fogai, zöldül a nyelve stb, a többiek se sokkal jobbak. Van amelyikőjük már ezt csinálja 13-14 éves kora óta, és nem érti meg, hogy vagy meghal, vagy egy nyomorék lesz pár év múlva... Mit kéne csinálnom velük? Az szóba se jöhet egyiknél se hogy simán ne igyanak, ehez már amúgy is elvonó kellene szerintem, mert már olyan szinten vannak, hogy akkor vannak rosszul ha nem isznak.

Nem csak az ivás zavar, hanem a viselkedésük is persze, folyamatosan lejáratják magukat meg persze így engem is..


Köszi a segítséget előre is.


2011. júl. 14. 19:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet mindig mindenkit megmeneni. De őszintén sajnláom, ők már elúsztak.
2011. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal könnyebb más bajával foglalkozni, mint a sajátoddal. Azt sem hiszem, hogy ezeknek az embereknek vannak barátaik, vagy ha igen akkor az a pia, te biztos nem! A következő amin tudsz segíteni: magadon! felteszed azt a kérdést, hogy miért foglalkozol te ilyen emberekkel, akik magukkal nem??? És miért vonz az alkoholisták társasága?
2013. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!