Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OEP adatszolgáltatás?

OEP adatszolgáltatás?

Figyelt kérdés

A körzeti orvosomnál aláírattak velem egy lapot, hogy az OEP-nek engedélyezem (a szolgáltatás meg stb. javítása érdekében) adatokat gyűjtsön rólam. Kérdeztem, mi van ha nem írom alá. Mondták: akkor is gyűjteni fognak. Aztán ismerősöktől kérdeztem (akik másik dokiknál vannak), velük aláírattak-e ilyet? Mondták, nem. De kb. 2 hónapja azt alá kellett írniuk, hogy egyik dokijuk beletekinthet a másik dokijuk értékelésébe/papírjába (vagy mi) a közös betegükkel kapcsolatban.

Szóval: nekem nem adtak olyat, de ismerőseimnek senkinek nem kellett aláírni ILYET, mint nekem ma.

Az OEP honlapján viszont nem találtam olyan nyomtatványt, amilyet az én orrom alá nyomtak. (De lehet, csak nem vettem észre.)

Akkor most mi van?


2011. júl. 19. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Még csak nem is hallottam ilyen adatgyűjtésről. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem gyűjtenek. legfentebb nem szóltak róla. Egyébként ha kérdezik, nyugodtan aláírom, ha ezzel segítek bárkinek a gyógyulásában Ráadásul meg is vagyok elégedve a háziorvosom munkájával.
2011. júl. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!