Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ha ilyen lelki...

Normális ha ilyen lelki bajaim vannak menstruáció előtt?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre magamon az utóbbi időben , h mielőtt megjön a havim nagyon nagy ürességet,közönyt érzek, nem érzek szeretetet sem a párom,sem a szüleim iránt, senkivel sem érzem jól magam és emiatt szörnyü lelkiismeret furdalásom van. Emelett depis hangulatom van, kötekszem és minden hülyeségen elkezdek agyalni...pl. azon h szakítanom kéne barátommal.Ma is barátom mondta h szeret, de nem tudtam neki kimondani, mert nem éreztem semmit :O Inkább kitértem a válasz elől.

Miután túl vagyok a mensi elején minden helyre szokott jönni a lelkemben, optimistább,jókedvű leszek.

Ez normális? Nem lehetne erre szedni vmi gyógyszert? Mert már eléggé kiborít ez a szélsőséges hangulatingadozás :( Mit lehet ellene tenni?


22/L


2011. júl. 23. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez szimpla PMS. Menstruáció előtt egy héttel kezdj el szedni Magne B6-ot. Sokat segít! :)

Ilyenkor nekem is minden bajom volt. Felszálltam a metróra, valaki nekem jött (ami ugye a tömegben mindig előfordul), én már egyből kb. leüvöltöttem az illető fejét, h vigyázzon már. Tök mindegy volt ki szólt hozzám, idegesen válaszoltam vissza. Ez menstruáció előtti időszakban volt nagyon sokszor.

Menstruáció alatt meg én is bedepiztem. Csak úgy rám jött a sírás, világ vége hangulatom volt. Láttam valami szomorúbb dolgot, már bőgtem. Senki és semmi nem érdekelt az első két napban.

Aztán rájöttem, h ez egy így nem mehet tovább, mert a ciklus normális, még 30 évig tuti menstruálni fogok és ha ilyen szarul élem, az az egész életemre kihatással lesz. Persze felesleges előre gondolkozni, de akkor is. Most még nincs férjem, gyerekem, állandó munkám, úgy mond nincs akkora felelősség rajtam, tehát bekapcsolhatom a világfájdalom gombot. Na de később...?

Lényeg a lényeg, elkezdtem szedni a Magne B6-ot és most már minden oké. :)

Szóval kitartás, teljesen normális a dolog. :)


20/L

2011. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Biasa ***** válasza:
60%

Teljesen normális dolog ez, a hormonháztartásod borul fel ilyenkor, azért érzel így. Nekem a sírógörcsöktől a hisztériás rohamig minden elő szokott fordulni a menszesz előtti 1-2 napban. Megtanultam az idők során, hogy ez elmúlik és másnapra rendben leszek. Ha durva vagy ideges vagyok, mindig megemlítem a páromnak, hogy menstruálni fogok, azért vagyok idegbeteg. Ő is tudja és elfogadja ezt, nincs ezzel gond.Vannak vitaminok, nyugtató teák,kaják stb.

amik segíthetnek lecsillapítani ezeket a tüneteket ilyenkor. Sőt vannak kaják, italok, amiket ilyenkor kerülni érdemes(kávé,alkohol).Nézz utána a neten,hogy mik ezek,aztán próbálj ki egy ilyen speckó "diétát" vagy minek nevezzem. Ha nem használ, akkor meg fogadd el, hogy ez van,s tudd hogy ez csak a hormonjaid játéka, nem ilyen az igazi természeted.

2011. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Ezt egy darabig én is így hittem, ahogy az előző válaszadók is írták, de volt egy-két alkalom mostanában, mikor egyáltalán semmi bajom sem volt menzesz előtt, azóta könnyebb. Eleve azt a hiedelmet kaptam készen, hogy a nők hisztisek vagy depisek, mielőtt megjön nekik, és így is viselkedtem, vagy ha épp rossz napom volt, ennek tudtam be, de végül is nem kell, hogy így legyen. Hangulatingadozásom máskor is van, ha épp olyan dolgok történnek velem, amik így befolyásolnak.


A népi gyógymód: cickafarkfű tea mielőtt megjönne, és az megkönnyíti a dolgot.

2011. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Normális. Ilyenkor én is hisztis vagyok, mindenen ki tudok akadni, még a párommal is kötekedek, hiába szeretem, elég durván rá tudok szólni ilyenkor. Szerencsére igyekszik megérteni.
2011. júl. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Normális. Én érdekes módon előtte iszonyú agresszív, hisztis vagyok közben pedig hatalmas méretű szeretethiányom van, és szeretet-adhatnékom. :D
2011. júl. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Art3mis válasza:
0%

EZ l...sz


Én előtte 2 héttel minden módon megpróbálom elpusztítani magam, semminek nincs értelme és akkor valóban! Olyan mint mikor Neo meglátja a Mátrixon kívüli valóságot, olyannak látom én is. Tehát minél gyorsabban menni el innen mert maradni szörnyű következményekkel jár. Elképesztő vágyat érzek a megszűnésre (persze nem a véglegesre csak egy időre, de olyan sajnos nincs).


Előtte 1 héttel, ha nem döglök meg (mert mindig gyáva g..i vagyok hozzá),jön a tömeggyilkos: mindenkire rátámadok a környezetemben, szavakkal és tettekkel is. Érzem ahogy mardos és fojtogat a gyűlölet a világ és önmagam iránt, de főleg mások iránt. Ilyenkor az úton közlekedve jobbra balra csikorognak az autók, ha kifordulnak még röhögök is egyet. Ha valaki bunkó azt először elküldöm a p.....a, ha nem tér ki előlem fel is lököm. Remélem mihamarabb lesz valami törvényi változás és megszabadulhatok a méhemtől meg minden szörnyetegtől és pokoltól ami belőle árad mert ez fog engem elpusztítani engem. Egy ellenség. És NEM normális ez a jelenség. Én azt tanácsolom mihamarabb kezeltesd magad és ne hagyd hogy átvegye az irányítást. Átmeneti megoldásként próbáld meg tudatosítani magadban mi is ez és hogy nem szabad hogy győzzön!

Ha találok valami végleges megoldást írok még

részvét

2016. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!