Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a tudathasadás? Mik a...

Mi az a tudathasadás? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 4. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Amikor valaki úgy érzi, hogy két (vagy több) énje létezik.
2009. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Ez a schizofrénia,

és a poszpubertás korban jön elő...


:-(

2009. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

POSZTPUBERTÁS /bocs/

=serdülőkor után

2009. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
87%
Más néven skizofrénia. A tünetei lehetnek: téveseszmék, üldözési mánia, megalománia (nagyzási téboly), hallucinációk stb. Nekem is ez van, de nálam úgy jelentkezik, hogy általában teljesen normális vagyok, csak néha előjönnek a tüneteim és akkor kórházi kezelésre van szükségem. Azt szoktam képzelni, hogy figyelnek az utcán, kísérleteznek velem, velem kapcsolatos dolgokat mondanak a tévében, vagy hogy a szüleim ellenem vannak stb. De erre a betegségre léteznek gyógyszerek, amit ha rendesen szedek, akkor tünetmentes állapotban vagyok sokáig. Semmi nem látszik rajtam, teljesen normális módon viselkedek, rajtam még akkor sem látszik, hogy valami nem stimmel, amikor tüneteim vannak. Mert általában nem beszélek róla. De az is igaz, hogy vannak olyan skizofrének, akik sokkal súlyosabbak, mint én és a gyógyszerre sem úgy reagálnak. Kevés az a beteg, akire tényleg azt lehet mondani, hogy bolond, sajnos ilyet is ismerek, de ez a ritkább. Általában több az értelmes, okos, intelligens skizofrén, mint az olyan, aki tényleg "elmeháborodott".
2009. ápr. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Egy német orvos írta le ezt a betegséget,

így egy német szó a sub (SCHUB),

ami lökést jelent,

bekerült a betegség leírásába.


Tehát subok, lökések vannak, az olykor hosszú ideig betegnek nem látszó skizofrén ember életében.


Ilyenkor általában hosszabb-rövidebb ideig kórházi kezelésre szorul.


Fontos, hogy aki irta előbb magáról, hogy neki is ez a betegsége van,betegség belátással rendelkezik.


Az ilyen ember kezelése a könnyebb, a jobb hatásfokú.

Kevesen tudják, hogy nagyjaink közül skizofrén volt (többek között) Petőfi, József Attila, Latinovics Zoltán, utóbbi kettő öngyilkos is lett, sőt a legutóbbi még helyszinnek is ugyanazt a helyet választotta.

2009. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
A többszörös személyiség a disszociatív személyiségzavar.
2009. ápr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Én azt hiszem, hogy az ilyenek nem tudják elfelejteni a korábbi inkarnációjukat, vagy pedig két lélek tolakszik ugyanabba a testbe. Nem vagyok ebben biztos, jó lenne valami véleményt olvasni.
2009. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó előtti válaszolónak: igen, pontosan. Ne keverkétek a tudathasadással. Utolsó válaszolónak: ahogy hívod. Mondhatod, hogy démonok szállták meg a testét, és használhatsz pszichológiai szakszavakat, a jelenség ugyanaz marad.
2009. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Nézd meg a bújócskát ;D

Ez erről szól :) csak egy "kicsit" durvább :D

2011. szept. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az azonosság című film is erről szól, akiben tíz személyiség van!!!
2011. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!