Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet kérni a pszihiátert...

Meg lehet kérni a pszihiátert hogy utaljon be 1-2 hétre?

Figyelt kérdés
Úgy érzem szükségem van arra hogy mindenkitől távol legyek,és ki szakadjak a megszokott környezetemből,mert különben meg őrülök vagy meg ölöm magam.Már nagyon ki vagyok idegileg.De Ugyan akkor szüklségem lenne arra hogy valaki olyan idegennel beszélgessek aki biztos hogy meghallgat,megért és segít.Ezért arra gondoltam vissza megyek a pszihiáteremhez aki pánikbetegséggel és depresszióval kezelt még januárban,és meg kérem utaljon be egy kórházba,és intézzük el hogy ne jöhessen be hozzám senki!!!,csak az orvosokkal beszélgethessek.Sokan azt tanácsolták menjek nyaralni.Nagyon humoros.Csak épp több okból nem jó.Attól még nem leszek jobban,csak magányosabb leszek és elveszettebb.És mivel már munkahelyem sincs anyagilag is megoldhatatlan lenne.Gyógyszert-nyugtatót szedek,de nem segít.Bunkóság ilyet kérni egy orvostól,megoldható egyáltalán?!
2011. aug. 1. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság, miért? Beszélj az orvossal, mondd el, amit itt leírtál.
2011. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak félek attól a reakciótól amit a környezetemtől kaptam,hogy a pszihiátria nem üdülő hely.Pedig nem si üdülni mennék..:(
2011. aug. 1. 17:05
 3/10 anonim válasza:
Egy kis zsebpénzért biztos ad beutalót!
2011. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a környezeteddel-valószínű miattuk is vagy ilyen helyzetben. Magaddal törődj, le vannak Sza@va, akik megszólnak. Azt tedd, ami szerinted helyes.
2011. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
hmm, van egy film - it's kind of a funny story - ebben is az van, a srác beutaltatja magát zárt osztályra. nem tudom tényleg így működik-e, de szerintem nem te mondod meg, hogy mennyi időre szeretnél ott maradni... az orvosod meg csak tisztában van az állapotoddal, és ha öngyilkossággal fenyegetőzöl, akkor lehet beutal. egy próbát megér, ha tényleg nem látsz más megoldást.
2011. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,én nem fenyegetőzöm,nem azt mondtam meg fogom ölni magam,csak esélyes ha még jó ideig nem tudok ki szakadni a minden napjaimból.De látom ezt te nem érted,ami nem baj ,mert ezek szerint nem voltál még ilyen helyzetben.Szerencsés vagy!Nagyon jól tudom hogy nem én mondom meg mennyi időre,de depresszióval - kivizsgálással nem nagyon szoktak egy két hétnél többre beutalni senkit.A pszihiáterem,meg ahogy le is írtam január óta nem látott,messzi távolból nem fogja tudni mi a bajom.És eddig amíg nem kértem meg csak a nyugtatókat írta fel.De a hozzád hasonló emberek légyszíves kerüljék ezt a kérdést.
2011. aug. 1. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondd el a pszichiáterednek mindazt amiket ide leírtál, és biztos vagyok benne, hogy - amennyiben Te vállalod - be fog utalni!!
2011. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem értem, hogy mi bántó volt a válaszomban. nem lenézlek vagy kioktatlak. nem kell minden szót sértésnek venni, akkor sem, ha depressziós vagy.
2011. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha valóban úgy érzed, szükséged lenne arra, hogy ideiglenesen egy olyan intézmény falai közé kerülj, amely "védelmet jelent", mondd el a pszichiáterednek azt, amit a kérdésedhez írtál: hogy öngyilkossági gondolataid vannak. Ez szerintem elég ok lesz ahhoz, hogy beutaljon pár napra/hétre.


Viszont mint valaki, aki már járt pszichiátrián páciensként, tapasztalatból mondom: ne várj csodát az ott töltött időtől...


Ha pedig ki sikeresen is akarsz onnan jutni, vagyis úgy, hogy többé ne vágyj vissza, és ne csak a pszichiátria falai között érezd biztonságban magad, akkor vidd magaddal Paulo Coelho -Veronika meg akar halni-című könyvét, és olvasd el míg bent vagy (lesz rá időd bőven,a reggeli 10 perces viziten és a néhány csoportterápián kívül vajmi keveset foglalkoznak odabent a páciensekkel).Komolyan mondom, jó tanácsként, hidd el,megéri elolvasni.


Szívből kívánom, hogy utána jobban érezd magad!Nekem sikerült!

2011. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Várj...megyek veled!!!Csak nálam még ez is megoldhatatlan lenne :( te legalább még mehetsz :(
2011. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!