Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyukám is rákos volt ezért,...

Anyukám is rákos volt ezért, mennyi az esélye annak hogy nálam is jelentkezik ez a betegség?

Figyelt kérdés
Remélem minél több választ kapok! :) 14/N
2011. aug. 15. 21:10
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:
Ha egészségesen táplálkozol, nem dohányzol, nem kábítózól és nem alkoholizálsz mértéktelenül, akkor akár el is kerülheted. A ráknál számít a családi halmozódás, de nem az szokott lenni a fő ok! Ráadásul egy rokon még nem "családi halmozódás".
2011. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Te még szerencsés vagy, nekem a mamám, a papám, és az anyám is rákos (volt).


:(

2011. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyobb az esély,annál akinek acsaládjában van ilyen megbetegedés, de nem törvényszerű, hogy te is az leszel. Élj egészségesen, hogy csökkentsd a rák kialakulásának veszélyét. Nekem apukám halt meg tüdőrákban, de ő napi 2 doboz cigit szívott. Anyukám is rákosbeteg, már 10 éve, de szerencsére ő jól van. Egyideig én is agyaltam ezen a dolgon, hogy mi van, ha én is rákos leszek, de már nem foglalkozom vele. Igyekszem egészségesen élni.
2011. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt nagyon sajnálom Anyukádat. :-(

A kérdésedre válaszolva, nagyon nem mindegy, hogy milyen típusú daganatról volt szó. Vannak olyanok, ahol nagyon erős a családi halmozódás (ezek viszonylag ritkák), és vannak olyanok is, ahol alig van több esélye az egyenesági rokonoknak a betegségre, mint bárki másnak. A kérdést csak akkor lehet korrekt módon megválaszolni, ha ismert Anyukád daganatának típusa (nemcsak a kiindulási szerv, hanem ennél pontosabb meghatározás). Ha gyötör a kérdés, én azt javaslom, hogy Anyukád kezelőorvosát keressétek fel, ő fog tudni szakmailag korrekt választ adni.

2011. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, igazából nagyon félek mert a mamámmal is ez végzett és az ő mamájával is....és lehet hogy egyszer énis sorra kerülök.Anyukám soha nem élt kicsapongó életet és nem cigizett nem alkoholizál.... Mégis, megtudnátok még mondani hogy milyen táplálkozást kéne csinálnom? A rák legyőzhető?
2011. aug. 15. 21:35
 6/12 anonim ***** válasza:
A 21:16-os vagyok. Igen, bizoyos esetkben legyőzhető a rák. Anyukám 10 éve olyan stádiumban volt, hogy már nem operálható,mindenki azt hitte, hogy vége. A kemoterápia után /nem helyett!!!/ otthon elvégzett egy kúrát, és szerencsére él a mai napig. Igaz, a daganat nem tűnt el nála, de nem is növekszik. Évente egyszer jár kontrollvizsgálatra, ahogy a kúra után összezsugorodott a daganat, azóta sem növekszik. Sok olyan embert ismerek, akik rákosak voltak, és a mai napig élnek, mert kikezelték őket. Rák és rák között külkömbség van. Apukámmal sajnos 1 hónap alatt végzett a rák egyik agresszív fajtája.
2011. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sok vitamin, immunerősítők, és rendszeres szűrés.
2011. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A rák ma már nem halálos ítélet. Ismerőseim között sokan sikeresen megküzdöttek vele. Számít a rák fajtája, az hogy mikor ismerik fel... Tegyél meg mindent a saját erődből is, járj rendszeresen szűrővizsgálatokra. Napról napra fejlődik az orvostudomány is és ha ki is alakul nálad valamikor ( ami persze egyáltalán nem biztos ) valószínűleg már a mainál is fejlettebb eszközökkel és terápiákkal tudnak küzdeni ellene.
2011. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem hogy hogyha nőgyógyászati szűrővizsgálatra is megyek akkor nem csak a petefészek vagy méhrákot tudják meglátni? Vagy az összes többi fajtájánál is ez jelentkezik?
2011. aug. 19. 14:36
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk apa felől a rokonok, unokatesók, meg nagyapám tesójai mindenki volt rákos...

De én mégse félek ettől, próbálok életmódot váltani és egészségesen élni

2011. dec. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!