Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tökéletes a testem, ezért...

Nem tökéletes a testem, ezért nem találom meg a lelki boldogságom. Hogyan találhatnám meg a testi tökéletlenségeimben a tökéletességet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 23:04
 1/10 HLord válasza:
100%

Senkinek sincs tökéletes teste. A tökéletesség amúgyis relatív.


Szerintem az elfogadás az első lépés. Elfogadni a testedet.

Nézd meg a pozitív dolgokat, sorold fel őket és dícsérd meg magadat értük!


Ezzel az önszuggesztióval sok békétlenség és feszültség enyhíthető. Akár naponta érdemes elgondolkozni egy pár percben azon, hogy mik a testednek szépségei.

2011. szept. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. szept. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Amíg zsírmalac vagy sehogyse.
2011. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fénysebesség válasza:
76%
Az első válaszoló hasznosat írt. Igen, az elfogadás az első. Azt javaslom, állj a tükör elé, és mondj szépeket magadnak! Ez nem vicc, nagyon nagy ereje van! A legelső, hogy magadra tudj nézni. Mondd ki magadnak, hogy "Szeretlek". Figyelj, mit érzel... nehéznek tűnik? Zavarban vagy saját társaságodban? Ha először fura érzésnek is tűnik, ismételgesd, s egyre jobban átéled. Hogyan élhetsz magaddal, ha nem törődsz magaddal? Az önfejlesztés az elfogadáson alapszik. A mindig éppen aktuális állapot elfogadása. Mert holnap még jobb leszel, és holnapután még jobb. De elégedett vagy, hogy ma jobb vagy mint tegnap. Ez a fejlődés titka.
2011. szept. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha mozgássérült vagy,akkor az egy teljesen más kérdés.

Ha egészséges vagy,akkor csak simán lustaságról és információhiányról,esetleg téves információk hadáról van szó.

Elkezded a sportot,pontos edzéstervet követve,normális étrendet betartva egy egészséges testzsírszázalékra törekedve.

Ennyi.

És olyan tested lesz amilyet akarsz.

2011. szept. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A súlyommal semmi baj nincs.


Sportolni is rendszeresen sportolok heti 4-5ször.


Olyan testi hibák (asszimmetriák, bőröm striás, egyik fogam kicsit csámpás, ropognak az ízületeim, szemem nem jó...stb.) idegesítenek, amik nekem feltűnőek. Más észre se veszi, legfeljebb ha felhívom rá a figyelmét.


23 éves srác vagyok

2011. szept. 4. 03:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Testileg tökéletes emberek sem mindig boldogok. És kisebb tökéletlenséggel együtt élők is lehetnek nagyon boldogok! Ez neked mit mond?
2011. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt, hogy teljes mértékben igazad van.
2011. szept. 18. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot szeretnénk egyszerre:

"Jesszusom, csak ne legyek átlagos!" és ugyanakkor "Úristen! Kilógok a sorból! Most mi lesz, én ezt nem akarom!"


Aszimmetriák: nehéz ügy, attól függ, hogy mi aszimmetrikus rajtad. Ha az arcod, akkor pl. szakállal esetleg optikailag korrigálható, egyéb testi dolgok meg az öltözködéssel jól palástolhatók, pl. aszimmetrikus mintájú, szabású ruhákkal.

A csámpás fogakon ma már az orvostudomány tud segíteni - nézesd meg fogorvossal, kérd ki a véleményét. Tudom, pénzbe kerül: akkor spórolj rá össze - ennyit megér a jó közérzeted, nem?

Látásprobléma: azt mondod, észre se lehet venni. Rólam sem tudják, hogy -8-as kontaktlencsével élem az életem, na és? Csak annyi látszik, hogy hordom.

A striák halványítására is van jó pár készítmény - látogass el egy kismama-oldalra, ott megtudhatod a legbiztosabb tippeket :) Pl. a tiszta, természetes olajok, mint a kókusz-, olíva- és avokádóolaj csodákra képes. Hogy otthon mit csinálsz a fürdőszobádban, azt nem kell mindenki orrára kötni, elég, ha a strandon látják a végeredményt :)

Az emberi test "tökéletességéről" a L'art pour l'art társulat szövege jutott eszembe:

"A bombanő lába jó alakú,

De csak én tudom, hogy sajtszagú." - ez van :)

2011. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
utcsó grat nagyon jókat írtál!! :)
2011. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!