Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet pókfóbiám?

Mitől lehet pókfóbiám?

Figyelt kérdés
és mit lehet tenni ez ellen, már nagyon zavaró, nagyon régóta van fóbiám, és fogalmam sincs, h mitől van, mert állítólag kisebb koromban semmi bajom nem volt a pókokkal, és én nem emlékszem semmi rossz emlékre, aminek a hatására kialakulhatott. Már próbálkoztam lekűzdeni, de egyszerűen nem megy. Mit csináljak és egyeltalán mitől van ez?
2011. szept. 8. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Nézd meg a pókember című filmet!
2011. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele :D

Kiskoromba megfogtam a bogarakat, pókokat, békákat, most pedig meglátom valahol egy pókot, na én oda nem megyek! :D

Nem tudom mitől van, de hát ez van...

2011. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd, megszeretni nem fogod a pókokat, de nem is kell. Egyszerűen tudatosítsd magadban, hogy Te vagy az erősebb és nem ő, Te vagy az, aki tudsz neki ártani és nem fordítva. Ezt csak fejben tudod megoldani. És ne szaladj világgá, ha meglátsz egyet.
2011. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


Én ugyan így vagyok a késekkel. Rengeteg balesetem volt már, de késekkel még soha. Mégis, annyira félek tőlük, hogy általában csak életlen kiskéseket használok, hámozáshoz pedig zöldséghámozót. Nem tudom az okát, de elkerülöm őket. Még filmben sem bírom nézni, ha pl. belevágnak a bőrbe.


Kerüld el a pókokat, az a legegyszerűbb!

2011. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam vele, de idővel elmúlt a pókfóbiám. Igazából akkor, amikor saját háztartásom lett és kiderült, h a pasim jobban fél a pókoktól, mint én. XD Nekem kellett megoldanom minden pókokkal kapcsolatos helyzetet, és hát gyakorlat teszi a mestert. :) Ezzel egyidőben a természettel is "kibékültem", így a pókok már vhogy kevésbé tűnnek undorítónak. Persze, ha rám mászik egy, megijedek tőle, ha elég nagy. De utána lesöpröm és annyi. Már nem remegek és látok mindenhol pókokat utána még fél vagy egy órán át.

Egyébként talán ez a pókfóbia kicsit evolúciósan "öröklött" lehet. De a fene tudja...

2011. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) csak az a fura, h én nem tartom undorítónak a pókokat(na jó, azért van amelyiket igen), sőt van olyan is, amit kifejzetten szépnek látok(pl.: darázspók, meg az ilyen színesebbeket),de nagyon félek tőlük. Például soha nem tudnám rávenni magam, h nagyon közel menjek egyhez, és az, h azt meg is fogjam.....az elképzelhetetlen.
2011. szept. 20. 19:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!