Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai rángatózások - csak...

Éjszakai rángatózások - csak álmodom, vagy tényleg megtörténik?

Figyelt kérdés

Olyan, mintha rohamom lenne. Valamikor csak rángatózás, nem tudok megmozdulni, valamikor levegőt sem kapok, aztán jön egy meleg érzés, és elmúlik. Először nagyon megijedtem, most viszont rángás közben mindig arra gondolok, h semmi baj, mindjárt elmúlik.

Mitől lehet és leginkább mi ez?


2011. szept. 19. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mitől van, de biztos, hogy megtörténik, mert a párom is rángatózik néha álmában.
2011. szept. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Velem is megtörténik, mondjuk én epilepsziás vagyok. Lehet, hogy kapcsolatban áll ezzel, esetleg enyhébb változata van neked. Orvos, beutal neurológiára, csinálnak egy alvásos EEG-t ott minden kiderül.

Én, ha egyéb panasz nincs, külön gyógyszert nem szednék emiatt, feltéve, ha az életvitelt nem befolyásolja (nincsenek egyéb tünetek).

2011. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ja, am 17/L vagyok.
2011. szept. 19. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Az alvásnak van ilyen fázisa (pontos nevét nem tudom), amikor ilyen izomrángások lehetnek. Nálam pl. elalvás előtt 2 másodperccel szoktak ilyenek lenni, de elalszom rögtön, mielőtt még arra gondolnék, hogy megremegtem :)
2011. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az alapján, hogy nem tudsz megmozdulni és nem kapsz levegőt én inkább alvási paralízisre gondolok (más néven alvási bénultság). Talán furán hangzik, mivel rángatózásról írsz, de nem biztos ,hogy rángatózol, csak szeretnél megmozdulni, de nem tudsz. Nem kell megijedni, állítólag minden második emberrel megtörténik legalább egyszer az életben, van akinél tartós. Ez az alvás és ébrenlét közötti fázisban történik, amikor már félig-meddig tudatodnál vagy, de az agyban nem kapcsolt be a mozgásért felelős funkció. Ilyenkor az ember néha úgy érzi, hogy megbénult, vagy szeretne megmozdulni és azt szimulálja, hogy meg is mozdult. Az érzés, hogy nem kapsz levegőt, szintén ezzel járó tünet, sőt néha ennél sokkal vadabb dolgokat és hallucinál az ember. Felemelkedik, zuhan, úgy érzi van valaki idegen a szobában stb.
2011. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Napközben is szoktak valamikor meg-megrándulni a végtagjaim.

Ez pedig olyan, mint egy roham, nem csak próbálok megmozdulni, és nem megy, hanem intenzív rángatózás, aztán jön, mintha nem kapnék levegőt, és amikor először volt, akkor akartam nyúlni a telefonomért, hogy segítséget hívjak, és nem tudtam megmozdulni.

Először azt hallottam, mintha valaki járkálna a szobámban, kinyitottam a szemem, de becsukódott, utána jött ez. Már világos volt. Másodszor pedig szintén próbáltam kinyitni a szemem, és úgy láttam, mintha egy fekete ruhás alak közelítene.

2011. szept. 19. 12:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen! Hidd el, ez tényleg alvási paralízis lesz. Figyi. Nekem egy évig is tartott majdnem minden nap. Azt érzed, hogy úgy van, pedig nem úgy van, fekszel ilyenkor bénán. A napközbeni idegrángás az más, lehet fáradtságtól is, sőt az alvási paralízis is idegi és testi fáradtságtól van, szóval bele fér a napközbeni rángás. Ahogy másodszor leírtad, még jobban meg vagyok győződve, hogy erről van szó.

[link]


Nézd, itt egy cikk, mindent leír, én is innen tudtam meg, hogy mi történt velem.

2011. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még valami. Nálam is így volt, hogy éreztem rángatódzást, képtelen voltam tenni ellene, aztán úgy éreztem nem lélegzem, volt hogy úgy éreztem hevesen ver a szívem, próbáltam megfordulni, hogy a férjem felé nyúljak, de képtelen voltam rá. Volt, hogy láttam a szobát, láttam ahogy fekszem, éreztem ahogy bejön egy alak és körbe járja az ágyam, de nem tudtam megmozdulni. Aztán jöttek az éber álmok, amikor azt hittem felkeltem és rájöttem, hogy alszom. ezek mind-mind ezzel járó tünetek, nagyon sokféle lehet, rosszullét érzés, hallucináció, széles a skála. Van erről egy fórum is, nagyon különböző érzésekről számolnak be, de még is van bennük egynéhány közös vonás. velem szinte az összes megtörtént.
2011. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ez sokat segített! :)

Ami egyáltalán nem jellemző - sose alszom a hátamon, és mindig a jobb oldalamon feküdtem, amikor "előjött".

2011. szept. 19. 12:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is mindig oldalt alszom, még is megtörtént :-) biztos úgy gondolták, hogy legtöbb esetben hanyatt fekvésnél. Számomra ez egy kálvária volt és boldog voltam mikor megtudtam mi ez, ezért sokat olvastam róla. Nem tudom mennyire vagy "földhöz ragadt", de a legérdekesebb nézőpont erről az volt, hogy ilyenkor az asztrál testünkbe lépünk át. :-)
2011. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!