Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy senki...

Miért érzem úgy, hogy senki se szeret, senki se ért meg és, hogy bármit csinálok/csinálnék nem sikerülne?

Figyelt kérdés
Pszichológusom se törődik velem úgy érzem. Utál. Csak a fiatalabbakkal. Akik jobban panaszkodnak.Az enyémet meg úgy érzem nem veszi komolyan.Nem ért meg.Itthon kevésbé érzem ezt (meg nem értést). A fent említett kérdések mellett még állandóan fáradt vagyok és csak sok koffeinnel tudok ébren lenni (van,hogy délután alszok 2-4 órát is ezért). Csak úgy éhség nélkül eszek is.
2011. okt. 6. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
29
2011. okt. 6. 23:31
 3/10 A kérdező kommentje:
de egészségügyi okok miatt a tanulmányaim kitolódtak így csak most végeztem a fősulin a normál emberekkel (akik mindent időben végeztek ahogy elő van írva)
2011. okt. 6. 23:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Remélem azért ma már derűsebben látod a világot. Próbálj azokkal több időt tölteni, akiknél érzed, hogy jobban megértenek, törődnek veled.

Sajnos a pszichológusok, amúgy sem azért vannak, hogy törődjenek az emberrel.. legalábbis a terápia miatt elköteleződnek a páciens felé, de azért az nem tölti el az embert olyan meleg érzéssel. Azt honnan tudod, hogy a fiatalabbakkal jobban foglalkozik?

2011. okt. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért mert van egy annyi idős lánya(19),mint az egyik és biztosan kedvesebb vele. Megtöbbször járt és hamarabb végzett vele. Ezt meg láttam ahova járok.A másik (26) meg panaszkodósabb.Jaj sajnáljuk állandóan fáj a hasa meg nem tudom milyen egyéb baja van szar a hangulata stb. Állítólag súlyos komm.problémái is van mert nem tud beszélni magáról.Kedvesen fordul felé. Részben onnét tudom utóbbit mert hallottam a telefonban.Nekem is van sok de nem mondom el.Állandóan fáradt vagyok,fáj a fejem,nem tudok aludni,nekem is vannak legalább ilyen súlyos komm. és kapcsolatteremtő és szóbeli problémáim stb.Csak én nem tudom elmondani. Most is nagyon elvagyok keseredve. Úgy érzem nem tudok semmiben dönteni mert semmi nem sikerül. Ma is telefonáltak és nem jött össze az állásinterjú (időpont ütközés miatt).Már nem remélek. Lehet bekéne gyógyszerezni magam vagy nem szedni a kötelezőket (mondjuk utóbbira ráérez anyukám -mert még otthon élek).
2011. okt. 7. 16:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Tényleg ez az utóbbi lány eléggé panaszkodós.Állítólag súlyos komm.problémái vannak,de jól tud kommunikálni van jó néhány barátja (igaz csak 1-nek tud mindent elmondani),eltudja mondani a panaszát az orvosának,meg a pszichének ,van/volt munkája.Szerintem meg inkább akkor már nekem vannak mert én csak 1 embernek tudok mindent vagy sok mindent elmondani (az egyik barátnőmnek (3 barátnőm és 1 barátom van,de távolsági és egyéb okok miatt nem tudom tartani a kapcsolatot). Szóbeli komm.minden fajtája nehézséget okoz.Tényleg úgy érzem,hogy az én jólétem iránt nem érdeklődik (sose kérdezi na most is fáradékony vagy most sem tudsz aludni stb.) Alvás és egyéb is van csak nem panaszkodok. Megtanultam ezt is ,hogy nem kifizetődő.Anyukámékkal lakok de nemigen csinálunk semmit. Ezt az együttélést már gáznak érzem. Eü-i problémákkal kapcsolatos,munkával(félek sosem lesz),munkanélküliségemmel,nyelvvizsgával kapcsolatos stb. meg eddigi dolgokat. Egyre nehezebben bírom a dolgokat. Senki nem veszi észre és kérdezi meg. Na jó tagadni szoktam mert nem szeretek panaszkodni meg sajnáltatni magam. Sok mindent szeretnék csinálni ,de nem tudok. Már kezdek mindent feladni. Legszívesebben ezt tenném.Tényleg azt érzem,hogy engem senki se szeret,senki se törődik velem és,hogy a helyzetem nem fog változni. Dönteni se tudok. Szeretnék valamit csinálni de attól tartok úgysem jön össze/úgysem sikerülne. Többször volt,hogy közbe jöttek dolgok (elsősorban lelkik). Kétségbe vagyok esve.
2011. okt. 8. 23:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyakran fáj a fejem is és úgy érzem ,hogy a napi néhány óra önkénteskedésbe annyira elfáradok,hogy nem tudnék mást csinálni a pihenésen kívül. Pedig most elterveztem sportot,még több önkénteskedést,angol nyelvvizsgára is kéne tanulni,más OKJ-t is akarok,olvasni stb. Aludni meg csak sokára tudok és fáradtan ébredek. Hány liter koffeint igyak meg?
2011. okt. 10. 07:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Rémisztő, de eléggé magamra ismertem azokban a dolgokban, amit magadról leírtál.

Úgy érzem sokmindent mondhatnék, de nem tudom hol kezdjem, és ez elbizonytalanít. Aztán az jut eszembe, hogy majd pont tőlem fogsz tanácsot elfogadni.... Megpróbálom összeszedni a gondolataimat.

2011. okt. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első, ami eszembe jut, az a mozgáshiány. Kezdj el sportolni valamit, elfoglaltság, a lelkednek, edzés a testednek. Ha elfárad a tested, jobban tudsz aludni, jobban kipihened magad. A kávét csökkentsd, fokozatosan, és egy időre felejtsd is el. Sok tea, bármilyen megteszi helyette, a sok folyadékbevitel egészséges, méregtelenít(részben), és a sporthoz is egészséges vízháztartás kell.

Sajnos keveset tudunk, és ez a forma nem is alkalmas az igazi tanácsadásra. :s De azért igyekszünk.

2011. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! Én is éreztem úgy, hogy senki sem szeret. Gimiben az egész osztályom utált és kiközösített. A suliban is mindenki ismert és viccelődött rajtam. De mindeképp ki akartam tartani, mert nem tudtam volna elképzelni, hogy megfutamodjak.


Egyszer nagyon mélyponton voltam egy osztálybulin (ráadásul viszonzatlan szerelemmel). Az előttem szólóhoz hasonlóan hallottam egy hangot, hogy "majd minden jóra fordul". Én hiszek az őrangyalokban, de bárminek is nevezed, igaza lett.

Azóta rengeteget változtam. Elkezdtem emberek közé járni és népszerűséget szerezni a nők körében is. Annyira, hogy egy idő után én tanítottam más férfiaknak, hogyan ismerkedjenek lányokkal. Sok év küzdelem után van egy szép és okos feleségem, akit nagyon szeretek.

Ezt kívánom neked is! Tudom, most rosszul érzed magad :-( Tarts ki, idővel minden jobbra fordul.

2012. jan. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!