Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az pontosan:mentális egészség?

Karika48 kérdése:

Mi az pontosan:mentális egészség?

Figyelt kérdés
Sztem a "mentális" kif. a többségnél (velem együtt) nincs megfelelően értelmezve.
2011. okt. 13. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

google a jóbarátod

[link]

2011. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


A MENTÁLIS EGÉSZSÉG

A jóllét állapotát jelenti, amelyben az egyén meg tudja valósítani képességeit, meg tud birkózni a normális élet stresszhelyzeteivel, termékenyen képes dolgozni és hozzá tud járulni a közösségének életéhez.

2011. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor fejtse ki nekem vki (akit én is elfogadnék kompetensnek) hogy mit érthetett a kifejezés alatt ex barátnőm: "mentálisan van még hová fejlődnöd!"

Köszi!

2011. okt. 13. 19:31
 4/7 A kérdező kommentje:
mentális egészség Érzelmi, viselkedési és szociális érettség vagy szabályosság, mentális vagy magatartási zavar hiánya. Pszichológiai jólét, amikor az egyén elérte saját maga és szociális környezete által elfogadható ösztöneinek megfelelő beilleszkedését; szeretet, munka és szabadidő tevékenység megfelelő egyensúlya (orvosi)
2011. okt. 13. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

ebben a helyzetben valószínűleg a korodhoz képest gyerekesen, agyamenten viselkedtél. Esetleg nem a társadalmi elvárásoknak megfelelően. Valami ilyesmi lehetett.

2011. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Így lehetett. Minden bizonnyal.

2011. okt. 13. 20:02
 7/7 A kérdező kommentje:

...háááát. nem egy egzakt fogalom.

sokan értelmezhetik,sokféle képpen.

Sztem.

2011. okt. 13. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!