Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez tanulásnál?

Miért van ez tanulásnál?

Figyelt kérdés
Azt tapasztalom, hogy tanulás során akadályoz valami, valami visszatartó-homályosító belső energia és amikor kitisztul egy tananyag, akkor ez nem megvilágosodásszerűen történik, sokkal inkább harcolok egy belső kényszerrel a butaságra való törekvése ellen és visszaszerzem az irányítást. Az ilyen pillanatokban érzem azt, hogy akármit képes lennék megtanulni, de már késő, mindent elölről kellene kezdenem.
2011. dec. 8. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó dolog. Mármint ez a kettősség. A jó, és a rossz, az okos, meg a buta stb. Törekedjél rá, hogy az okos kerüljön fölénybe. Hidd el, kellő gyakorlással el lehet érni. A másikat zavard el. Ha kell durván, és gyorsan. Kimondott paranccsal! Ha hagyod, akkor elősunnyog, és basz.tat. Ez nem betegség. Hisz az életben is tudatosan választjuk a jót, vagy a rosszat. Az igazat, vagy a hazugot. Vagy csak hagyjuk, hogy ezek eluralkodjanak rajtunk.
2011. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig győznie kell a "jó szellem"-ednek. Minél többször sikerül, annál könnyebb lesz legközelebb. Valamiért akadályozod a saját törekvéseidet. Ennek sok oka lehet. Nagyon sokan félnek a sikertől, mert az megváltoztathatja az életüket, több lehetőségük lesz, nagyobb felelősségük, és ettől félnek. Titokban úgy érzik, hogy jobb inkább egyhelyben topogni, az legalább biztonságos. És így elszabotálják a saját igyekezetüket. Ha nem érthető számodra, hogy pontosan mi zajlik a fejedben, akkor keress fel egy pszichológust.
2011. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ma 01:42


A válasz biztosan nagyon egyszerű. De ez nyilván tudat alatt is végbemehet, igaz? Úgy értem, hogy a tudatalattim nem akar sikeres lenni, de én úgy gondolom az akarok lenni.

2011. dec. 11. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van, de döntened neked kell, ha akarsz. Vagy nyáladzol a pocsolyában. Az se rossz, egyébként.
2011. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

11:07


Ez a "tudatalattim" és a többi hasonló szó nem tisztáz semmit. Ha elmennél pszichológushoz, és előadnád a problémádat (semmi "tudatalattim", hanem a problémádat!!), akkor talán tudna segíteni. Amíg csak okoskodsz a dologról, addig csak múlik az idő.

2011. dec. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 19:49


Voltam már és nem jutottam közelebb a kérdéshez, konkrétan több elképzelésem van, mint neki volt. Ma pl rájöttem valamire. Vannak napok, amikor úgy tűnik, mintha mindenki lesz@rná a tanulást és a légkört is olyannak érezni, és ez magával húzza az embert, de rájöttem, hogy ez valójában belőlem fakad, semmi köze a külvilághoz, hétvégén rendesen tudtam tanulni és ma is jó dolgozatokat írtam, mert ez a belső harmónia jelen volt függetlenül a külső környezettől. A pszichológus semmit nem segít ezen a területen, pánikbetegeken és drogosokon, súlyosabb eseteken igen, de ezen nem, hiszen magamtól rengeteg dologra jöttem már rá.

2011. dec. 12. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!