Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a derealizáció...

Mi a különbség a derealizáció és a deperszonalizáció között?

Figyelt kérdés
2011. dec. 9. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A derealizáció az, mikor a világot valaki furcsának, álomszerűnek, a megszokottól másnak érzékeli, pl. családtagok, tárgyak, kinti környezet.

A deperszonalizáció meg az, mikor valaki a saját testét vagy annak részeit önmagától idegennek érzi, pl. mintha a kezét nem érezné sajátjának...

Ezek általában átmeneti dolgok, de olyanról is hallottam, hogy valaki évekig érezte ezt az állapotot.. Amúgy a pánikbetegség egyik tünete is lehet..Én is pánikbeteg vagyok sajnos, és mindkét dolgot éreztem már magamon, de a derealizáció most újból fennáll nálam sajnos. (Még nem sikerült maradandóan tünetmentessé válnom sajnos, sok éve küzdök ezzel.. :( ) A deperszonalizációt a betegségem legelején csak kis ideig éreztem.

2011. dec. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
25%
Pár betű.
2011. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Titi95 válasza:
Mindenhova írok mert kétségbeestem.. Tudom ez a legrosszabb ilyenkor, de 5 hónapja súlyos deperszonalicáziós szindrómában szenvedek.. pszichoterápiára járok, de nem segít, szinte az élettől elidegenedtem.. minden már csak berögződésből teszek,és nyugtatók mellett próbálom túlélni mindennapom. folyamatosak a pánikrohamaim, és szinte SOSEM TUDOM elvonni a figyelmem. Szeretném kérni azokat akik hasonló cipőben járnak/ jártak írjanak nekem privát üzenetet! Nagyon hálás lennék!
2012. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia!Mi a helyzet Veled?Javult az állapotod?Vagy romlott...?Én is átéltem valamelyiket...nem tudom.Talán a hosszabban írottat.Annyit sikerült kiokoskodnom,hogy a velünk fejlődött érzelmi és analitikus gondolkodás(a két agyfélteke)kibillenése.Ugyanis a kettő együtt működése adja a realizációt.Még én se vagyok"kész",de az érzelmi blokkok oldása(magyarul sírás)szokott segíteni.Vagy az önfeledt öröm...tudom ez a nehéz. Lelki békét és gyógyulást kívánok Neked!
2013. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem ez nem régen jött ki de én egy 14 éves fiú vagyok. én engem ez a sírásig és a depihez kerget. én nem merek a pszichológushoz menni mert apám szerint én egy túl problémázós gyerek vagyok és ez nekem sz*r. de mégis menni fogok.
2015. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!