Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudom megszüntetni a...

Hogyan tudom megszüntetni a következőket? (bőv. Lent).

Figyelt kérdés
Túlzott aggodalmaskodás, a mindennapi életet megnehezítő feledékenység, leblokkolás (olyan dolgok nem jutnak eszembe, amiket egyébként tudok, pl. nyelvtanuláskor), mély szomorúság és egy ilyen flegma, trágárkodó, jókedv -hangulat váltakozása egész nap, közép -és hosszútávú célok teljes hiánya, motiválatlanság, a logikus gondolkodásban való akadályozottság (egy adott logikát nem tudok két logikai lépésnél tovább követni, nemcsak matekfeladatban, másban sem). Szeretnék motivált lenni, de nem tudok őszintén az lenni. Ha megpróbálok kitűzni célokat, rájövök, hogy valójában sokukat nem akarom, nem szeretném elérni őszintén, de mégis azt tudom, hogy fontos lenne, hogy őszintén akarjam azt, amit pedig nem akarok... konkrétan rájövök, hogy kényszerpályák közül választhatok csak, karrier értelemben. Konkrétan mások (a család) rengeteg rossz döntést hoztak, felelőtlenek voltak és tőlem várják, hogy kihúzzam őket belőle. Hihetetlenül feldühít, ha valaki elintéz egy "gondolkodj pozitívan, az a bajod, hogy negatív vagy" típusú szólásmondással. Mindkét kifejezés használata ebben az értelemben már eleve durva beskatulyázás szerintem.
2011. dec. 15. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebben a miliőben, ami körülvesz bennünket, lehet-e pozitívan gondolkodni? A Híradóból ömlik ránk a napi tragédia, egyre elkeserítőbb az ország gazdasági helyzete, a tv-ben szennyműsorok vannak, az értéktelen celebmacák, akiknek egyetlen értéke a szilikon - milliókkal hencegnek, a háromdiplomás meg éhezik...hát van ok örömre?

Ebben a világban az ember hosszútávú célokat nem is tűzhet maga elé, mert naponta változik minden: ami ma igaz, holnap nem az.

Egy dolog a fontos, hogy önmagaddal harmóniában élj! Tudj tükörbe nézni, építsd a jó tulajdonságaidat! Tanulás mindennek az alapja, mert a tudás azért még mindig nagyobb sanszot ad. Ha tanulsz, válassz jó módszert! És ebben a szar külső helyzetben az ember inkább befelé nézzen, ott munkálkodjon, ami rajta múlik, ne idegesítse az, amibe úgy se szólhat bele.

2011. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nagyon jól megfogalmaztad!!! Elismerésem.
2011. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!