Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichopaták érzelemmentessé...

A pszichopaták érzelemmentessége miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Tudnak egyáltalán őszintén nevetni valamin? Vagy csak mindent megjátszanak? (még az őszinte nevetést is)

2011. dec. 19. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Az empátia hiányában. De ettől még a pszichopata is érző ember.
2011. dec. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Én csak azokból a könyvekből írom neked amiket olvastam. Ezek a könyvek az ilyen emberek viselkedéséről szólnak. Igazából a gyilkosokat írják le. Az érzelemmentességről azt jegyeztem meg, hogy azért, mert ha megölnek/bántalmaznak valakit akkor ők nem bánják meg hanem ebben élik ki a vágyaikat. Saját véleményem szerint pont ebből derül ki, hogy nem érzelemmentesek mivel ők annak örülnek, hogy másokat bántalmaznak. Még ha ez nekünk felfoghatatlan is.


17/L

2011. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Tehát egyedül és csakis az empátia hiányában? Szóval ők is tudnak őszintén (akár sírva) nevetni valamin, ami számukra vicces?


Ez kicsit oximoron.

2011. dec. 19. 23:35
 4/17 A kérdező kommentje:

Főleg azért is, mert kb. ilyennek képzelem el őket: [link]

Legalábbis az alapján, amit wikipédián meg más oldalakon olvastam róluk.

2011. dec. 19. 23:38
 5/17 anonim ***** válasza:
Én tudok nevetni azon amit viccesnek tartok. Más kérdés, hogy a legviccesebbnek olyan dolgokat tartok amit más nem igazán. A kép nem rossz viszont.
2011. dec. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Igen, ők is tudnak nevetni. Nézd a Dexter c sorozatot!
2011. dec. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2011. dec. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2011. dec. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Dexter szociopata, nem? Trudy (Dex tesója) viszont pszichopata.
2011. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szociopata és pszichopata egy és ugyanaz. Viszont nem sorozatok és mesék alapján diagnosztizálnám másokon vagy magamon. Emberek, ez fikció!

Wikipédiás cikkek alapján sem lehet belőni, és nem minden pszichopata gyilkos, sőt, igen kis részük az.

Egyébként ennek is több fajtája van, egyénenként máshogy nyilvánul meg, stb.

A belső érzelemvilága lehet gazdag egy szociopatának is, de ez nem terjed ki másokra. Empátiahiányként is leírható, bár ez nem teljesen igaz, mert pl. az önző emberekre is nehéz hatni. Van egy tizes lista, amiből ha három legalább igaz rád, akár magadat is pszichopatának nevezheted.

2011. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!