Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem? Lesz...

Mi történik velem? Lesz valaha jobb?

Figyelt kérdés

Én nem tudom, hogy velem mi van, de leírom én is mert le akarom...

Az egész úgy kezdődött, hogy a fiú osztálytársaim 5. -8. -os koromig egyfolytában bántottak az alakommal. Röfögve beszéltek hozzám, mondván, hogy én egy disznó vagyok és csak ezt a nyelvet értem meg. (Akkor biztos voltam benne, hogy sose lesz fiúm, aztán lett, aki színtén beszólt, hogy vastag a vádlim, a karom, nagy a lábam...) Már szinte semmi jót nem éreztem magamban és még a családombeli férfiak is be-be szólogattak, hogy nem ártana fogyni, stb... persze az volt a baj, hogy amikor ideges voltam vagy szomorú akkor bekaptam pár falatot. :/

Sokáig próbáltam fogyókúrázni de végül sosem jött be.

Egyszer csak azt vettem észre, ezt kicsit több mint két hónapja volt, hogy egyszerűen nincs kedvem enni, akkor vesztem össze a 2barátnőimmel" a drog miatt, nagyon sok fájdalmat okoztak ők is, és a lényeg, hogy nem ettem.

Aztán olyan gyorsan csapott át bűntudatba, hogy meg ettem egy kiflit és sírtam. Ettem egy csirke szárnyat és meg hánytattam magam. Aztán hazudtam anyámnak, aki csak azt láttam, hogy jaj de jól nézek ki, hogy el kezdtem fogyni.

Aztán volt egy nap amikor minden összedőlt ez kb egy hónapja volt. Azt hittem, hogy meg fogok halni és anya nem tudott egy falat grapefruitot lenyomni a torkomon. Akkor persze mindent be kellett vallanom neki... Szörnynek éreztem magam, ráadásul még egyéb problémáim is akadtak (szerelmes lettem egy nőbe...) Szóval úgy éreztem/ érzem, hoyg az egész világ összedőlt.

Most azóta eltelt egy hónap, nagyon kevés a menzeszem, szeretnék úgy kinézni mint sok nagyon sovány lány, hiába mondják, hogy azt nem szeretik a férfiak, engem nem tudnak meggyőzni erről hiszen nekem még férfi sose mondta, hogy jó alakom van csak nő. Talán ezért is kezdek hozzájuk pártolni amit nagyon nem akarok, és a családi életen is nagyon szarul áll.

A lényeg, hogy kb ez minden. Az orvos hülyeségeket mondd és én minden nap csak bőgök. Most ettem két kekszet meg valami kis húsdarabot, de félek, hogy meghízom és közben olyan dagadt vagyok, és azt mondják, hogy vékony vagyok, de tudom, hogy sose leszek jó alakú. Undorító vagyok, és megakarok halni..


15/ L


2011. dec. 23. 15:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként kezdésnáé voltam 71 kg kb, most vagyok kb 60, bár sajnos nincs itthon mérleg úgyhogy ezt egy két hete mérték az orvosnál.
2011. dec. 23. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:

Most valami olyasmit kéne mondanom, hogy menj szakemberhez, aki elbeszélget veled, vagy azt hogy próbáld meg elfogadni önmagad, de ezek túl elcsépeltek. Én nem látok gondot a súlyoddal, én 13 évesen 86 kilót nyomtam, és tudom milyen érzés, ami leírtál. Azóta sokat fogytam (többször is). 60 kiló még nem kóros soványság, bár szerintem leállhatsz. Nekem már 65nél azt mondták, hogy ne fogyjak tovább, de nem is bírtam soha az alá menni. Megjegyzem bár képes volnék kínozni magam, de én normálisan meghánytatni se tudtam magam, egyszerűen nem jött ki a kaja, csak a taknyom meg a nyálam. Egyébként nem is értem, hogy hogy lehet hányással lefogyni, pláne miután sokan 5000 kalóriát bezabálnak. Azt nem lehet mind kihányni!

Szerintem próbáld meg élvezni az új alakod, járj csinosan, légy pozitív és kedves, a kisugárzás vonzza a pasikat, nem a ropi lábak. Tudom ezt még nem hiszed, de minden rendbe fog jönni! Lesznek ennél még sokkal de sokkal nehezebb problémák az életben.

2011. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kellene valaki, akin érezheted, hogy így szeret, amilyen súlyú vagy. Úgyhogy keresni kellene...
2011. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mély érzésű ember vagy, tarts ki. Idővel meghálálja önmagát.

Próbálj egészséges ételeket enni, az anorexia és a bulimia nem a jó megoldás.

2011. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60kg teljesen jó súly egy 15 éves lánynak. Keress valami tevékenységet amivel letudod foglalni magadat és nem gondolsz a problémáidra.
2011. dec. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Anorexia nervosa. Addig nem zavarnak kórházba, amíg nem esel össze a zörgő csontjaiddal sajnos.
2012. nov. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Előző lennék... És emiatt nyilván csak csatlakozni tudnék az előttem szólókhoz, sipirc orvoshoz. (Ne pszichológushoz, mert nagyrészük nem éppen "jó"...) ;] So sikert, gyógyulj meg! És szard le a gyökereket általánosból... Akkor mindig kiközösítenek vkit... Mennyi ember lesz ezért lelkibajos, mint Te :S Szomorú ez. Próbálj elvonatkoztatni!!!
2012. nov. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én 11 éves fiú barátom 100 kiló őt is csúfolják de ez nem válasz csak egy kicsit remélem ezzel bíztatlak
2016. márc. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!