Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok?

Normális vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy hülye fóbiám.

1000X megnézem, hogy bezártam-e az ajtót. Ha kell este az ágyból felkelek,(kb. 3x szoktam lemenni ellenőrizni) ha kell visszafordulok a boltból stb. Úgy ezt eljátszom a konnektorral, hogy ki van-e húzva a vasaló stb.

A strandon figyelem anyumat a medencébe. stb..

De betegesen csinálom már és kcisit kétségbeejtő.


2012. jan. 12. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
....hát ez baj, csak azt tudom javasolni, hogy ilyenkor szoritsd ökölbe a kezed azután ne tedd azt amit tenni akartál, az ilyen önbizalom hiány károsabb tud lenni mint a hanyagságok amiket elkövethetsz, mondjuk a vasalót azért nézd meg mégegyszer..........
2012. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

van egy ilyen betegség. Érdemes lenne pszichológussal beszélgetned, hogy feloldódj! Nagyapám is ilyen volt. 85 évesen...

Mondd el édesanyádnak vagy az iskolapszichológusnak, vagy a körzetiorvosnak!

2012. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nézz utána a neten a kényszerbetegségeknek, hátha találsz vmi értelmeset, pszichiáterre azt ajánlom ne hagyatkozz. hidd el nagyon erős az ember, le tudod győzni csak idő kérdése
2012. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egyedül gyenge az ember, de erős, ha mellette állnak. Nyugodtan kérj segítséget! Nem ebben kell legénykedni.
2012. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kényszerességnek hívják ezt. Onnantól betegség, ha komolyan akadályoz a munkában, tanulásban, társas kapcsolatokban vagy az élet élvezetében, illetve ha napi 1 órát vagy többet elvesz az életedből.


Ha nem súlyos, akkor inkább előnyös, mert aki mindent 3x ellenőriz, az kevesebb hibát vét.

2012. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anyukám számára kezd zavaró lenni.
2012. jan. 14. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát megérthetné hogy nem szánt szándékkal csinálod, legyen hozzád türelemmel. Akkor boldogabb lenne ha tele lennél gyógyszerezve, ki tudja milyen lennél tőle. Pszichológushoz érdemes lenne elnézned ő meg utána küld át valószínűleg pszichiáterhez. Te érzed mennyire súlyos a probléma, hogy kell e gyógyszeres segítség.
2012. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!