Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek gördeszkás közössé...

Miért félek gördeszkás közösségbe menni? Miért retteghetek ennyire társaságtól?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok, idén kezdtem el gördeszkázni, mivel már 13 éves korom óta ez az álmom. Alapvetően nagyon zárkózott voltam régebben, meg most is, de most már jóval nyitottabb vagyok. Valahogy csak most sikerült oda eljutnom, hogy gördeszkát vegyek, és elkezdjek deszkázni, mert korábban mindig az az érzés volt bennem hogy sose lehetnék olyan mint a többi deszkás, mindig különcnek éreztem magam, és most is ez van bennem. Tehát ha valahol gördeszkásokat látok meg a városban, zavarba jövök, és lopva figyelem csak őket, és kicsit fáj, hogy nekem nincsenek deszkás ismijeim, akikkel deszkázhatnék, attól meg hogy ilyen társaság közé menjek egyszerűen rettegek. Alapvetően nagy eredménynek tartom, hogy egyáltalán ide eljutottam, de úgy érzem hogy nem tudok továbblépni, és hogy vmi nagy baj lehet velem... :S Hogyan küzdhetném le ezeket az érzéseket?
2012. jan. 22. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Jééé, milyen hasonló a sorsunk. Én kb. azóta rajongok mindenfajta extrém sportért, hogy néhány évesen először láttam ilyet a TV-ben. Csak az én helyzetem még a tiédnél is nehezebb, mert én most is, mindig is nagyon-nagyon zárkózott voltam. Sőt, ehhez még hozzájön a legelrettentőbb tény: én lány vagyok. Márpedig a lányoknak nem szokásuk gördeszkázni (igaz, azért néha mégis van kivétel). Ezért nem is nagyon foglalkoztam a dologgal, csak elméletben, hiszen alapvetően nem is vagyok az a sportos típus, én inkább a tudománynak, esetleg a művészeteknek élek. Azonban eljött a tavaly (vagyis a legutóbbi) karácsony, és láss csodát, kaptam egy gördeszkát. Mit kéne tennem? Én sem vagyok ismeretes deszkás körökben, ráadásul tél van és hideg, maradt a parkettán gurulászás a szobában. Na, azért az mégsem adja meg a várt élményt. Így aztán megértem a helyzetedet, és pont ezért tudom, hogy nem könnyű neked. Érzéseket legyőzni csak akarattal, cselekedetekkel lehet, neked is ezt kéne követned. (Meg nekem is. :S) Találj meg egyet a haverjaid közül, vagy a barátnődet (ha van) és rángasd el egy deszkás helyre. Ha ő nem is fog deszkázni veled, te ott megismerhetsz más deszkásokat, ami, valljuk be, sokkal egyszerűbb ha van ott veled valaki. Én ennyit tudok javasolni.
2012. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!