Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabadíthatnám fel az...

Hogyan szabadíthatnám fel az érzelmeimet? Nagyon hideg vagyok.

Figyelt kérdés
Nem is tudom, néha azt hiszem nincsenek is érzelmeim. Csak nézek a semmibe, és nem mozdul meg bennem semmi. Semmi belső reakció. Pl. ha sír mellettem valaki, csak nézek ki az ablakon, nem gondolok bele. Nem nagyon gondolok bele mások problémáiba. De érzelmeim vannak, mert szokott rosszkedvem lenni, bár ez inkább saját magam miatt. Meg örülni is szoktam. Van barátnőm, akit szintén nem halmozok el bókokkal, ő is megjegyezte már, olyan vagyok, mint egy jégcsap. De ha belegondolok, akkor tudom, hogy szeretem. De nem érzek lángokat, meg rózsaszín fellegeket. Én nagyon nem szeretem, hogy ilyen vagyok, úgy gondolom, valami lelki traumám van, azért nem jönnek felszínre az érzelmeim. Alapvetően visszafogottabb típus vagyok.
2012. jan. 30. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Tekerd fel a hangerőt.


Indítsd el ezt: http://www.youtube.com/watch?v=FbRpXZ615I8


És most csukd be a szemed, és hallgasd végig...



... nem éreztél alatta abszolút semmit?


23/F

2012. jan. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hmmm. Gondolkodjunk... a kérdést a mentális egészség kategóriába tetted fel. Máshova nem nagyon passzolna. Tehát ide való. Mivel ide való azért tudjuk ,hogy a mentális betegségek mind pszichoszomatikusak. Kivéve persze ha nem áll fent valami fizikai betegség vagy sérülés. Szóval ennek valószínűleg mélyen gyökeredző oka(i) lehet.

Ezt te magad , ha csak nem mész el például Tibetbe és költözöl be egy elhagyatott kolostorba és ha nem meditálsz ezen egész nap amíg jobban nem leszel akkor valószínűleg nem tudod megoldani. Vagyis tanácsolom ,hogy fordulj pszichológushoz. Nem szégyen ,de komolyan. Csak jól válaszd meg nehogy egy idiótától várd a csodát.

2012. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
00:34: Ez is nagyon jó! :) /1. válaszoló/
2012. febr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó hír: szeretni bármikor meg lehet tanulni. Ne traumát keress, az megint ugyanolyan önző lenne, mint az érzéseid többsége. Csak mások felé fordulva ,,szabadíthatod fel az érzéseid". Tehát igenis belegondolsz, miért sír valaki, megismersz másokat, figyeled, mit miért tesznek. Bár ha ez a beállítódás mélyen a karakteredben gyökerezik, talán nehezen fog menni.
2012. febr. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hogyha neked jó így, akkor miért akarsz változtatni? Azért mert mások azt mondják? Kit érdekel, hogy mások mit gondolnak?! A saját életedet éld, ne azt, amit mások mondanak.
2012. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!