Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van olyan hogy...

Szerintetek van olyan hogy minden embernek korlátozva vannak a szellemi képességei?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy én pl. másfél hónapot tanultam a vizsgáimra, mindent tudtam, de a vizsgán csak egy hármast kapartam össze. Lehet hogy hülye kérdés de: én most buta vagyok? Nem leszek képes többre? Vagy csak nem hittem benne eléggé hogy sikerülhet és hogy képes vagyok rá?

Én nagyon szeretnék sokat elérni az életben, több nyelven beszélni, még egy diplomát megszerezni, de mi van ha az értelmi képességeim "korlátozva" vannak? Lehetséges hogy nekem csak sima "mezei" agyam van és nem tudok annyit tanulni mint szeretnék?


Amúgy ez az érettségi után kezdődött. Akkor nagyon sokat tanultam és igen jól sikerült (minden ötös lett szinte kivéve a matekot). És azóta nem igazán megy a tanulás vagy nem tudom... És elkezdett a beszédképességem is csökkenni egy kicsit, van hogy bajlódok egy fogalom kimondásával, ami igen kellemetlen ha beszélek valakivel és elakadok a mondat közepén.

Szóval nem tom hogy hányadán állok az eszemmel, ne nevessetek légyszi. Menjek el orvoshoz? Vagy mit csináljak?


2012. márc. 13. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Simán lehet, hogy csak annyira fáradt voltál már a végére, hogy elcsezsted a vizsgákat. De nekem például kell, hogy ülepedjenek az infók kicsit, ha hagyom 2 hetet pihenni odabent sokkal jobban megy a dolog:D

Szerintem simán csak kimerült vagy.

2012. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég sok vizsgát tettem le életemben (és sokat vizsgáztattam is). Az a véleményem, hogy a vizsgateljesítmény és a felkészülés között nem feltétlenül egyenes arányú a kapcsolat. Nem a tesztekre gondolok, hanem a szóbeli feleletekre. Nagyon fontos a határozott fellépés, a megnyerő, de nem fölényes mosoly. Ezt meg lehet tanulni, a félelmet (szorongást, vizsgadrukkot) és az ebből adódó nyelvbotlásokat le lehet küzdeni. Nincsenek korlátozott szellemi képességek, csak egyeseknek különlegesen jók az adottságai, tehetségük van valamihez. Ilyen a zenei hallás, az énekhang, a kézügyesség (ezek nekem speciel nincsenek :D), de lehet boldogulni nélkülük. Célszerű megtalálni azt, amiben jobb vagy az átlagnál és érdekel is, akkor sikeres leszel.
2012. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hehe, mintha én írtam volna. Küzdj és bízva bízzál! Elég szar dolog, ha az ember pár egyetemi év után mondjuk beáll a mekibe melózni. Csináld meg a diplomát, aztán felejtsd el a kételyeid. Ha nagyon súlyosnak érzed, akkor persze menj dokihoz! Lehet a háttérben pl. vérszegénység is. Magne-B6-ot is megpróbálhatod.
2012. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" másfél hónapot tanultam a vizsgáimra, mindent tudtam, de a vizsgán csak egy hármast kapartam össze. "


A vizsgázás egy külön szakma, amit szintén meg kell tanulni. Nem elég tudni, levizsgázni is tudni kell.


Az első vizsgaidőszak sokaknak nem sikerül, aztán később belejönnek.


" Lehetséges hogy nekem csak sima "mezei" agyam van és nem tudok annyit tanulni mint szeretnék?"


A legtöbb ember nem zseni. Zseniből kevés van, ez benne van a szó jelentésében.


"És elkezdett a beszédképességem is csökkenni"


Ha ez így van, érezhetően romolnak a képességeid, akkor orvoshoz kell menni. Vérvizsgálat, endokrinológia, neurológia stb. Előbb háziorvos, ő majd továbbküld.

2012. márc. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!