Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová vigyem, ha skizofréniásna...

Hová vigyem, ha skizofréniásnak vagy neuraszténiásnak gondolom?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki igencsak segítségre szorulna... utánaolvastam a tüneteinek, és leginkább depresszió, skizofrénia és neuraszténia címszavak jöttek elő. Az állapota ingadozó, talán még kezdetleges lehet a betegsége, de már egy ideje megvan. Hová vigyem? Gondolom pszichológushoz. Ha igen, akkor mondjatok Bpesten jó pszichológust, aki olcsón, vagy ingyen van (le vagyunk kicsit égve anyagilag). Mit csinálna vele?

2012. márc. 29. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért ez egy kicsit bonyolultabb, minthogy a neten a tünetlistát kipipáljuk...

Mindenesetre, ha valóban a fenti dolgok valamelyike áll fent, akkor nem pszichológus (bölcsész), hanem pszichiáter (orvos) kell neki, mert ezek gyógyszerelést is igényelnek.

2012. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

A legkézenfekvőbb megoldás vajon miért nem jut a kedves kérdező eszébe?

Leírom, hátha tanul belőle valaki: a háziorvosnál kell kezdeni! Eddig tudtál követni?

2012. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"utánaolvastam a tüneteinek, és leginkább depresszió, skizofrénia és neuraszténia címszavak jöttek elő"


Az három teljesen különböző történet, ráadásul a "neuraszténia" most éppen nem létezik a szakmák szerint, bár még feltámadhat.


Szóval háziorvoshoz kell menni, mert az ismerősnek akármi lehet a baja, aztán ő meg eldönti, hogyan tovább.

2012. márc. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Laikus vagyok, csak beírtam a tüneteket, és ezeket dobta elém különböző panaszra, azért gondolom.. lehet, hogy csak túlterhelt, mindenesetre nem akarom, hogy az legyen, hogy elkomolyodik a baj, és miért nem vittem orvoshoz azonnal. Kedves második: Ha náthás lenne, vagy torokgyulladásos vagy hasonló fizikai betegsége, háziorvoshoz vinném. De mivel viselkedésbeli problémák adódtak, azért nem jutott eszembe a háziorvos... tudtál követni?:) Valóban nem állítható fel diagnózis net alapján, azért szeretném szakemberre bízni, azért kértem segítséget, hogy hová vigyem, köszönöm a válaszokat:)
2012. márc. 30. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:
vidd sportolni, szinjátszó csoportba, telefon tv, net megszüntetni
2016. jún. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!