Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom a 18 éves fiamért!...

Aggódom a 18 éves fiamért! Nincs barátnője egy éve és rajzi, állatos álomvilágba menekült, szexuális tartalmú képeket alkot ezekkel a lényekkel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!


Egy aggódó anya vagyok, aki a 18 éves fia mentális egészsége ügyében szeretne kérdezni tőletek!


1 éve nem volt társa, ami nem feltétlenül baj, hiszen volt már egy 1 éves kapcsolata, illetve ez nem sietségre megy számára hanem minőségre. (Jóllehet, gyakran megjegyzi hogy hiányzik neki a szerelmi és szexuális élet, alkalmit sosem szeretne)


A gondom a következő... Hogy megértsétek, kérlek nézzetek bele ebbe a linkbe [link]


Ez egyféle szubkultúra, ahol a tagok magukat állatokként képzelik el, le is rajzolják a maguk állati megfelelőjüket, amik a személyiségük kivetülését jelenti. (Ennek neve a fursona) A fiamnak is van ilyenje, rendszerint őt rajzolja le, tehát egy kutyának képzeli el magát. Ez még talán nem is akkora nagy baj, hisz ezen képek többsége kedves, átlagos vagy magasztos érzelmeket fejez ki... Igen ám, csakhogy az ő állati éne egy nő, pontosabban egy szuka, nem pedig fiú, szexuális tartalmű képeken is meg szokott ez jelenni, ahol nem fogom részletezni miket szokott ábrázolni...


Ez nagyon megrémít engem, ilyenkor bűntudatom van, hogy valamit én rontottam el... Vagy talán nem csak a nők iránt vonzódik... Már volt 2 pszichológusa is hosszabb ideig, ez jót is tett neki. Csak fáj, hogy a 18 éves fiam ahelyett hogy a valós lányok terén fantáziálna, kutyák képében teszi mindezt, szukaként elképzelve magát...


Mit kezdjek ezzel a dologgal? Mit tehetnék a fiamért? Lelki sérülése van?


2012. ápr. 2. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem inkább az a fura, hogy ezeket a képeket megmutatja, legalábbis engem zavarna, ha a szüleim tudnák, hogy mikről fantáziálok... de ez lehet csak nekem fura :S
2012. ápr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

15:15


Kiteszi ezeket a képeket a szobája falára keretben, nehéz lenne nem észrevennem őket, még ha nem is kellemes szembesülnöm ezekkel... De ez az ő szobája, joga van kitenni a falra a képeit, hiszen ezek az ő szellemi termékei.

2012. ápr. 2. 15:17
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Az apukája merre van a fiúcskának?

2012. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Bár a kérdés sokadik elolvasás után is azt sugallja, hogy a fiában ezen a Furry dolgon kívül más is aggasztja, ezt igazából sehol sem említi konkrétan, ezért nem tudhatom, hogy így van-e. Pedig véleményem szerint ez egy fontos kérdés lenne, mert ha a fia egyébként minden más tekintetben egy normális tizenéves életét éli, kedves, rendes, értelmes gyerek, akkor nem feltétlenül van miért aggódni, egyszerűen ezt hozta neki a kamaszkor, a felnőtté válás. Meggyőződésem, hogy szinte minden ilyen korú fiatalnak vannak bizarr szexuális gondolatai, de ezt jó eséllyel kinövi, ettől még simán lehet belőle normális felnőtt.


Abban sem lennék biztos, hogy néhány rajz, egy kis fantáziálás egyből azt jelentené, hogy a saját neméhez vonzódik. Lehet, hogy művészi hajlamait éli ki ebben a formában. Erre a saját példámat hoznám fel, ha nem baj. Én egészen kis korom óta lány létemre gyakran férfinak képzelem le magam, sokszor álmomban is férfiként jelenek meg, és ha le kéne rajzolnom magam valamiféle állatként, hát biztos, hogy az is hím lenne. És noha rajzolni nem szoktam, írogatni viszont annál inkább, és a saját érzéseimmel, gondolataimmal itt is mindig egy férfi karaktert ruházok fel. Mégis váltig állíthatom, hogy nő vagyok, és a férfiakhoz vonzódom. Azt is el tudom képzelni, hogy a fia ezekben a rajzokban nem is teljesen magát, hanem valamennyire inkább a nőideálját jeleníti meg állatként, hiszen ő maga is mondta, hogy hiányzik neki a párkapcsolat.


Persze mindez csak az én véleményem, nem vagyok szakember, csak feltételezgetni tudok. Annyit viszont még hozzátennék, hogy ha netalán mégis bármi olyan kiderülne a fiáról, amit Ön nem szeretne, akkor is a legjobb, ha kitart mellette, és elfogadja olyannak, amilyen. De nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, megesik, hogy valaki nem illik bele az átlagember sémájába, de ez a séma is csak amolyan mondvacsinált, talán nem is létezik, hiszen minden ember egyedi.


Tanácsolni igazán nem tudok tanácsolni semmit, mert nem ismerem a fiát, és mégis csak Ön az édesanyja. Mindenesetre ha aggódik, figyeljen oda a fiára, beszélgessen vele annyit, amennyit lehet, amennyire a fiúnak még nem kellemetlen.


Elnézést a hosszú válaszért, főleg, hogy könnyen lehet, hogy ostobaság sok minden, amit leírtam.


L.T.F.

2012. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

19:39


Nagyon sok mindenben egyetértek veled, köszönöm a segítséged és mindenki másnak is! Várok még további válaszokat mindenki részéről

2012. ápr. 15. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!